Plavanje - Na Boberčku osvojili 11 medalj

NOVICA 12.06.2017

V soboto, 10. 6. 2017, je na Ravnah potekal 13. mednarodni plavalni miting “Pokal Boberček 2017”. Na tekmovanju po posameznih letnikih v kategoriji mlajših dečkov in mlajših deklic ter dečkov in deklic je nastopilo 285 plavalcev iz 14 klubov Avstrije in Slovenije. Med njimi je zelo dobro nastopilo 28 plavalcev Plavalnega kluba Velenje, ki so tekmovali v kategoriji mlajših dečkov in mlajših deklic. Skupno so osvojili 5 prvih, 1 drugo in 5 tretjih mest. V 50 m disciplinah so organizatorji po predtekmovanju izvedli še finalne nastope, v katerih je nastopilo osem najboljših. Najuspešnejši je bil Jure Frankovič, ki je zmagal v vseh štirih nastopih (50 m delfin, 50 m hrbtno, 50 m prsno in 100 m prosto). Z zmago na 50 m hrbtno se je odlikoval Nik Ramšak Rotenhajzer. Drugo mesto na 50 m prosto je osvojil Dane Šibanc, tretja mesta pa so osvojili Špela Pohorec (50 m delfin in 50 m hrbtno), Urban Krepel (50 m prosto), Luka Ačimović (100 m prosto) in Anže Guštin (100 m hrbtno). V finala v posameznih 50 m disciplinah so se uvrstili še Nina Princl, Luka Ačimović, Anže Guštin, Metod Lamot in Aldin Cakor.

Iskrene čestitke vsem plavalcem in trenerjem!

Vir: Plavalni klub Velenje