Dan brez avtomobila

NOVICA 25.09.2017

V petek, 22. septembra 2017, je na velenjski Rudarski cesti v sklopu Evropskega tedna mobilnosti potekal dan brez avtomobila. V ta namen je bila dopoldan Rudarska cesta zaprta, na njej pa so potekale različne aktivnosti. Lahko ste si ogledali lutkovno predstavo Lutkovnega gledališča Velenje Medvedek in zlatolaska, Vrtec Velenje je pripravil prometni in gibalni poligon, Športna zveza Velenje je organizirala igranje nogometa in badmintona, obiskovalci so se lahko udeležili duatlona, ki ga je pripravil Triatlon klub Velenje. Organizirana je bila tudi delavnico na temo trajnostne mobilnosti Moja ulica, Svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu Mestne občine Velenje je pripravil kolesarski poligon...

Foto: OŠ Livada Foto: OŠ Livada Foto: OŠ Livada

Športnik leta 2023 v MO Velenje

Ponovno bomo pod žaromete postavili vrhunske dosežke domačih športnikov in športnih delavcev ter jim podelili častne nazive. Vabljeni! Vstop je prost!