Rokomet - Rokometašice s polnim izkupičkom iz Izole

NOVICA 20.12.2017

Rokometašice Velenja so v 13. krogu 1. B državne lige gostovale v Izoli in s prepričljivo zmago proti Primorkam leto 2017 zaključile na najboljši možen način.

Tekma se je po pričakovamjih začela precej izenačeno, do polčasa pa si nobena od ekip ni priigrala večje prednosti od dveh zadetkov. Kljub minimalnem vodstvu v prvem delu, je bilo vseskozi čutiti nervozo pri domači ekipi. Tudi v drugem polčasu nadaljevanje scenarija iz prvega dela, trd in izenačen boj do 40. minute. Nato sta v pičlih dveh minutah sledili izključitvi igralke Benčič Eneje in trenerja Nadoh Mateja. Minuto kasneje so velenjčanke zadetkom Smonkar Tjaše pobegnile na +3, v zadnjih petnajstih minutah tekme pa prednost višale iz minute v minuto. Končni izid 18:26 je v zadnji minuti postavila Adela Gavranović, ki je bil njen prvi zadetek na tekmi.

Blestela je Smonkar Tjaša, ki je bila z devetimi zadetki najučinkovitejša igralka tekme. Po dolgi odsotnosti zaradi poškodbe in rehabilitacije gležnja, je to njena šele druga letošnja tekma, debitirala je v prejšnjem krogu proti Litiji.

Velenjčanke so zdaj na vrhu lestvice izenačene z RK Naklo, vendar imajo tekmo več. Naslednji krog bo šele 20.1. 2018, ko bodo doma gostile ekipo Šempeter Vrtojba.

ŽRK IZOLA – ŽRK VELENJE 18:26 (11:10)

Izola, Rokometna dvorana Izola, sodnika: Kostić Vladica, Jeraj Jožef

ŽRK Izola: Bonaca, Cepič, Perkat, Franović, Mujanović (3), Benčić (1), Hodžić (4), Kraja (4), Soršak (1), Pecarić, Terčić, Simončič (2), Godina (2), Cunja (1), Sanabor

ŽRK Velenje: Hadžić, Simić, Broz, Smonkar (9), Atelšek, Ferenc (2), Žekić, Gavranović (1), Buljobašić, Boškić (1), Černivec (7), Oder (5), Tabaković (1), Brcar

Sedemmetrovke: Izola 3 (1), Velenje 9 (9)

Izključitve: Izola 14 min., Velenje 8 min.

RDK: Simončič (Izola), Ferenc ( Velenje)