Plavanje - Po tretjem delu troboja ekipna zmaga mladih plavalcev

NOVICA 08.01.2018

V nedeljo, 7. 1. 2018, smo v domačem bazenu organizirali tretji del troboja, na katerem sta poleg velenjskega kluba tekmovala še ravenski Fužinar in mariborski Branik. Plavalni klub Velenje je na tekmovanju zastopalo 56 plavalk in plavalcev iz dveh najmlajših kategorij. Na tretjem delu troboja so osvojili prvo mesto s 1.005 točkami, pred Fužinarjem (876,5 točk) in Branikom (817,5 točk). Med štirimi velenjskimi ekipami sta prvo mesto dosegli ekipi mlajših dečkov (318 točk) in deklic (244 točk). Po vseh treh delih troboja je Plavalni klub Velenje prvič v svoji zgodovini zmagal (2.916 točk) in premagal plavalce Fužinarja (2.347,5 točk) in Branika (2.230,5 točk).

Zelo dobre nastope mladih plavalcev je potrdil še Jure Frankovič, ki je v disciplini 200 m hrbtno odplaval nov klubski rekord za mlajše dečke (2:32,78).

Med najboljše tri so se v posameznih disciplinah uvrstili: Ema Jovan (2. mesto na 50 m prosto), Sara Navodnik (3. mesto na 200 m hrbtno), Manca Poberžnik (2. mesto na 100 m prsno), Špela Pohorec (3. mesti na 50 m prosto in 100 m prsno), Nina Princl (3. mesto na 100 m prsno), Luka Ačimović (3. mesti na 200 m hrbtno in 400 m mešano), Jure Frankovič (1. mesta na 50 in 200 m prosto in 100 m prsno, 2. mesto na 100 m delfin), Val Goličnik (3. mesto na 100 m prsno), Anže Guštin (2. mesti na 200 m prosto in 200 m hrbtno, 3. mesto na 50 m prosto) in Dane Šibanc (2. mesto na 50 m prosto, 3. mesta na 200 m prosto, 200m hrbtno in 100 m prsno).

Za najmlajši kategoriji je to vzpodbudna napoved za bližajoči državni prvenstvi, ki bosta meseca februarja v Mariboru (dečki in deklice) in Celju (mlajši dečki in mlajše deklice).

Plavalcem in njihovim trenerjem za dosežen uspeh iskreno čestitamo.

REZULTATI

Vir: Plavalni klub Velenje

Športnik leta 2023 v MO Velenje

Ponovno bomo pod žaromete postavili vrhunske dosežke domačih športnikov in športnih delavcev ter jim podelili častne nazive. Vabljeni! Vstop je prost!