Plavanje - Na Velikonočnem mitingu skupno kar 28 medalj in nov klubski rekord

NOVICA 09.04.2018

V soboto, 7. 4. 2018, je Plavalni klub Neptun v Celju gostil tradicionalni Velikonočni miting. Na tekmovanju je nastopilo 222 plavalcev iz 11 slovenskih klubov, ki so se pomerili v dveh kategorijah (dečki/deklice in mlajši dečki/mlajše deklice). Velenjski plavalci so skupno osvojili 28 medalj, od tega 7 zlatih, 10 srebrnih in 11 bronastih.

Med dečki in deklicami je Ema Jovan osvojila dve srebrni in eno bronasto medaljo. Manca Poberžnik je osvojila dve bronasti medalji (100 m prsno in 50 m hrbtno). Tretja mesta so osvojili še Aldin Cakor (100 m hrbtno), Sara Navodnik (100 m prosto), Nina Princl (200 m mešano) in Nik Ramšak Rotenhajzer (50 m hrbtno).

Najuspešnejši v mlajši kategoriji je bil Jure Frankovič, ki je osvojil štiri zlate medalje in sicer v disciplinah 100 m delfin, 50 m in 100 m hrbtno ter 200 m mešano. Na 200 m mešano je Jure za tri stotinke sekunde popravil svoj klubski rekord, nov rekord je sedaj 2:35,73. Anže Guštin je osvojil dve zlati medalji (50 m in 100 m prosto). Živa Perc je bila enkrat prva (200 m mešano), dvakrat druga (100 m prsno in 100 m delfin) in enkrat tretja (50 m prsno). Dane Šibanc je dosegel dve drugi (50 m in 100 m delfin) in dve tretji mesti (50 m ter 100 m prosto). Špela Pohorec je osvojila dve srebrni (50 m delfin in 50 m hrbtno) in eno bronasto medaljo na 50 m prosto. Srebrno medaljo je v disciplini 50 m prsno osvojil tudi Val Goličnik.

Zelo uspešno so v disciplini 4 x 50 m prosto nastopile tudi vse tri mešane moško-ženske štafete. Prva velenjska štafeta v postavi Jure Frankovič, Ema Jovan, Špela Pohorec in Žan Skledar je zasedla drugo mesto. Druga štafeta (Luka Ačimović, Sara Navodnik, Živa Perc in Dane Šibanc) je osvojila dobro četrto mesto, tretja štafeta (Anže Guštin, Najya Hana Jukić, Urban Krepel in Nina Princl) pa je bila sedma.

Med najboljših osem so se uvrstili tudi Luka Ačimović, Matic Bizjak Jambrovič, Črt Hojnik, Najya Hana Jukić, Urban Krepel, Metod Lamot, Maj Princl, Miha Princl in Žan Skledar.

Vsem plavalcem in trenerjem za uspešne nastope iskreno čestitamo.

REZULTATI

Vir: Plavalni klub Velenje

Športnik leta 2023 v MO Velenje

Ponovno bomo pod žaromete postavili vrhunske dosežke domačih športnikov in športnih delavcev ter jim podelili častne nazive. Vabljeni! Vstop je prost!