Plavanje - Nastja Govejšek, Nuša Erjavec in Aida Jusić državne prvakinje

NOVICA 30.07.2018

V nedeljo, 29. 7. 2018, se je v Kopru končalo letošnje zadnje državno prvenstvo v plavanju. Skoraj 400 plavalcev iz 25-ih slovenskih klubov, plavalci iz Bosne in Hercegovine, Italije in Srbije so štiri dni merili svoje moči na Poletnem odprtem prvenstvu Slovenije za člane, mladince in kadete. Z nastopom 22 plavalcev Plavalnega kluba Velenje smo zadovoljni.

Skupno so osvojili 5 zlatih, 5 srebrnih in 5 bronastih medalj. V članski konkurenci je Nastja Govejšek osvojila zlati medalji na 100 m prosto in 50 m delfin ter dve srebrni medalji na 50 m prosto in 100 m delfin, Nuša Erjavec je priplavala dve zlati na 50 m in 100 m ter bronasto medaljo na 200 m prsno, Kristjan Meža pa si je priboril srebrno na 100 m prsno in bronastomedaljo na 50 m prsno.

V mladinski konkurenci je Aida Jusić osvojila zlato medaljo na 50 m delfin in srebrno medaljo na 100 m hrbtno. Miha Sušec je prijel dve bronasti medalji na 100 m in 200 m hrbtno, štafeta mladincev pa srebrno medaljo na 4 x 100 m prosto in bronasto medaljo na 4 x 200 m prosto. V obeh štafetah so nastopili Miha Sušec, Matija Pohorec, Tine Praprotnik in Jaša Gradišek. V finale sta se uvrstila še Tamara Logar na 50 m, 100 m in 200 m prsno in Jaša Gradišek na 100 m, 200 m in 400 m prosto.
V kadetski konkurenci sta se v finale uvrstila Lara Ovčar na 50 m prsno in Anže Oprešnik na 200 m prsno.

Vsem plavalcem in njihovim trenerjem Juretu Primožiču, Denisu Doblšku in Marku Krstiću za dosežene rezultate iskreno čestitamo.

Vir: Plavalni klub Velenje