Plavanje: državno prvenstvo - 15 medalj in državni rekord

NOVICA 28.01.2019

V nedeljo, 27. 1. 2019, se je v Ljubljani končalo prvo od treh zimskih državnih prvenstev v plavanju. Več kot 350 plavalcev iz 28 klubov je štiri dni merilo svoje moči na absolutnem, mladinskem in kadetskem prvenstvu Slovenije.

Med njimi je zelo dobro tekmovalo 23 plavalcev Plavalnega kluba Velenje. Posebno uspešni so bili v štafetnih disciplinah. Skupno so osvojili 3 zlate, 6 srebrnih in 6 bronastih medalj.

V absolutni konkurenci je zmagala moško-ženska štafeta na 4 x 50 m mešano (Aida Jusić, Nuša Erjavec, Kristjan Meža, Miha Sušec). Druga mesta so osvojili Aida Jusić (50 m hrbtno), ženska štafeta 4 x 50 m mešano (Aida Jusić, Nuša Erjavec, Nika Geršak, Tamara Govejšek), moška štafeta 4 x 100 m prosto (Miha Sušec, Kristjan Meža, Jaša Gradišek, Matija Pohorec), in Kristjan Meža (100 m mešano). Aida je z doseženim rezulatom 28,49 na 50 m hrbtno odplavala mladinski državni rekord. Dosedanji najboljši rezultat Lucije Kous iz leta 2012 je izboljšala za 15 stotink sekunde. Tretja mesta staosvojili Nuša Erjavec (50 m in 100 m prsno) in Aida Jusić (100 m hrbtno). V finale so se uvrstili še Tamara Logar (100 m in 200 prsno), Miha Sušec (50 m in 100 m prosto), Matija Pohorec (50 m hrbtno) in moška štafeta 4 x 50 m mešano.

V mladinski konkurenci je Tamara Logar osvojila drugo mesto na 100 m prsno in tretje mesto na 200 m prsno. Tretji mesti sta osvojili še moško ženska štafeta 4 x 50 m mešano (Aida Jusić, Tamara Logar, Matija Pohorec, Jaša Gradišek) in štafeta 4 x 50 m mešano za mladinke (Aida Jusić, Tamara Logar, Nika Geršak, Lara Ovčar). V finale sta se uvrstila še Jaša Gradišek in Jaša Jernej Rakun Kokalj.

V kadetski konkurenci sta se v finale uvrstili Sara Navodnik in Ema Jovan.

Velenjski plavalci so se na prvenstvu Slovenije izkazali po uvrstitvah in doseženih rezultatih. Odplavali so tudi dva absolutna in eden mladinski klubski rekord.

Vsem plavalcem kot tudi njihovim trenerjem Denisu Doblšku, Juretu Primožiču in Marku Krstiću za dosežene rezultate iskreno čestitamo.