Plavanje: Moštveno in posamično državno prvenstvo za dečke in deklice

NOVICA 07.02.2019

Od petka, 1. 2. do nedelje, 3. 2. 2019, je v Mariboru potekalo zimsko ekipno in posamično prvenstvo Slovenije za dečke in deklice. Nastopilo je 220 plavalcev starih 11 do 14 let iz 22 slovenskih klubov. Med njimi je 16 plavalcev Plavalnega kluba Velenje dobro tekmovalo po sistemu dopoldanskih predtekmovanj in večernih A in B finalov. Najuspešnejši so bili v štafetnih disciplinah, kjer so osvojili srebrno medaljo (4 x 200 m prosto) in bronasto medaljo (4 x 100 m prosto). V štafetah so plavali Luka Aćimović, Nik Ramšak Rotenhajzer, Urban Krepel, Matic Bizjak Jambrovič in Dane Šibanc.

Med mladimi velenjskimi plavalci so bili z uvrstitvijo v A finale najuspešnejši Luka Aćimović (100 m delfin, 200 m mešano in 1.500 m prosto), Matic Bizjak Jambrovič (50 m delfin in 50 m prosto), Nik Ramšak Rotenhajzer (50 m in 100 m hrbtno) in Urban Krepel (200 m prsno). V B finale so se uvrstili Anže Guštin (50 m in 100 m delfin), Dane Šibanc (100 m delfin), Metod Lamot (200 m hrbtno), Val Goličnik (50 m prsno), Nina Princl (100 m mešano in 100 m delfin) in Špela Pohorec (50 m hrbtno) ter štefete deklic, druge štafete dečkov in moško ženske štafete. V mlajšem letniku (rojeni 2006, oziroma rojene 2007) so tekmovalcem podelili diplome. Prejeli so jih Matic Bizjak Jambrovič za prvo mesto na 50 m prosto in drugo mesto na 50 m delfin ter Val Goličnik za tretje mesto na 50 m prsno in Dane Šibanc za tretje mesto na 100 m delfin.

V ekipnem vrstnem redu, kjer so upoštevali uvrstitve do 16. mesta je Plavalni klub Velenje z osvojenimi 272 točkami osvojil 11. mesto. Dečki, čeprav oslabljeni zaradi obolelega Jureta Frankoviča so osvojili zelo dobro 4. mesto. Skupno so zmagali plavalci Ljubljane (810 točk), pred Olimpijo (793 točk) in Fužinarjem (544 točk).

V mariborskem bazenu je potekalo hkrati tudi integrirano prvenstvo Slovenije v plavanju za osebe z invalidnostjo oziroma s posebnimi potrebami(do 18 let) na katerem so uspešno nastopili tudi plavalci iz skupine Delfinčki:Sabina Cimperc, Neo Girotič, Gašper Glušič, Anja Golčer, Maruša Golčer, Nace Hudolist, Amadej Kremžar, Anja Merkač,LukaTemnikar in Aljaž Vejnovič. Skupno so osvojili 14 naslovov državnih prvakov, štiri duga in eno tretje mesto.

Vir: Plavalni klub Velenje