Za člani SSK Velenje uspešen tekmovalni vikend

NOVICA 28.09.2020

V soboto je potekala tekma v Žireh je bila le uvod v skakalno bogat vikend. Dečki in deklice v kategorijah do 14 in 15 let so se pomerili na tekmi za pokal Cockta.
Ponovno se je odlično odrezal Enej Faletič, ki je pristal tretjem mestu.

Klubski uspeh sta dopolnila še prijatelja Lan Novak s 13. mestom in Žiga Gajster s 16. mestom.
D-14:
13. mesto - Lan Novak
D-15:
3. mesto - Enej Faletič
16. mesto - Žiga Gajster

1. nedeljska tekma v Kranju je prinesla stopničke
Velenjska dva najmlajša tekmovalca, ki lahko tekmujeta, sta se v nedeljo dokazala na državnem prvenstvu v Kranju.
V kategoriji dečki in deklice do 11 let je bilo na startu prijavljenih 43 nadobudnih skakalcev in skakalk.
Za Izo in Gala je bilo to prvo DP in svojo nalogo sta odlično opravila.
Iza je osvojila 3. mesto, Gal pa 20. Pomembno je, da so se skoki stopnjevali in da jima volje in vztrajnosti ne manjka.

Z lepimi rezultati so nas razveselili naši starejši člani. Tekmovali so v kategoriji mladinci in mladinke do 18 let.
Nika Vetrih je osvojila odlično 2. mesto in tako dopolnila bero stopničk tega vikenda. Fantje so v močni konkurenci, tekmovalo je kar 37 skakalcev, zasedli naslednja mesta:
Miha Lipovšek Ročnik - 8. mesto,
Žan Hriberšek - 20. mesto, Luka Filip – 24. mesto, ki je skakal kategorijo višje.

V popoldanski tekmi se je po zaletišču spustil še Patrik Vitez med člani, naslednji teden pa naša kombinatorca Rok in Ožbej.
Patrik je med štiridesetimi člani doskočil na 16. mesto. Pred njim so bili trije tekmovalci FIS, ki ne štejejo za točke, tako da bo Patrik prejel točke za 13 mesto.

Čestitke vsem in še veliko dolgih skokov.