DOMOV PRINESLI ZLATO IN BRON

NOVICA 19.06.2014

Minuli vikend je za bil za velenjski plezalki Tjašo Slemenšek in Janjo Garnbret zopet naporen, a hkrati zelo uspešen. Na Škotskem - v Edinburghu je potekalo evropsko mladinsko prvenstvo, kjer sta na sobotnih kvalifikacijah obe ponovno dokazali, da sodita med najboljše. V kategoriji st.deklice (youth B) je po kvalifikacijah vodila Tjaša Slemenšek, ki je suvereno opravila z obema smerema, Janja Garnbret, ki je prav tako preplezala obe smeri (1. in 7.), pa je zaradi nevpetega kompleta pristala skupno na 5.mestu. Na nedeljskem finalu, kjer se je za mesta borilo le 10 najboljših, pa je prevzela vodstvo Janja Garnbret ter tako obranila naslov lanske evropske prvakinje. Tjaša Slemenšek, ki je tokrat dokazala, da lahko tudi v finalu pokaže, kar venomer dosega v kvalifikacijah, pa je zasedla odlično 3. mesto ter tako poskrbela za dvojno slavje. Na takšen uspeh svojih varovank je bil zelo ponosen tudi trener Gorazd Hren.
Vir: www.velenje.com