Dečkom in deklicam medalja in ekipno 6. mesto
Od petka, 25. 7. do nedelje, 27. 7. 2014, je v Kranju potekalo posamično in ekipno prvenstvo Slovenije za dečke in deklice. Nastopilo je 216 plavalcev starih 11 d"/>

POSAMIČNO IN EKIPNO PRVENSTVO SLOVENIJE ZA DEČKE IN DELKICE 2014

NOVICA 31.07.2014

Od petka, 25. 7. do nedelje, 27. 7. 2014, je v Kranju potekalo posamično in ekipno prvenstvo Slovenije za dečke in deklice. Nastopilo je 216 plavalcev starih 11 do 14 let iz 24 slovenskih klubov. Med njimi je 12 plavalcev Plavalnega kluba Velenje tekmovalo po sistemu dopoldanskih predtekmovanj in večernih A in B finalov. Največji uspeh je z osvojitvijo bronaste medalje dosegla štafeta deklic 4 x 100 m prosto. V štafeti so nastopile Nika Geršak, Aida Jusiæ, Nina Jakop in Tamara Logar. V A finale med najboljših osem so se uvrstili še Nika Geršak (4. mesto na 400 m in 800 m prosto ter 6. mesto na 200 m prosto), Tine Praprotnik (4. mesto na 100 m prsno in 6. mesto na 50 m prsno), Tamara Logar (4. mesto na 50 m prsno), Aida Jusiæ (5. mesto na 50 m hrbtno in 6. mesto na 100 m hrbtno), Miha Sušec (7. mesto na 1.500 m prosto), Timotej Brežnik (8. mesto na 200 m mešano), štafeta deklic (6. mesto na 4 x 200 m prosto in 8. mesto na 4 x 100 m mešano) ter štafeta dečkov (7. mesto na 4 x 100 m mešano). V B finale pa so se uvrstili Nina Jakop, Jaša Jernej Rakun Kokalj in Matija Pohorec.
V ekipnem vrstnem redu, kjer so upoštevali le uvrstitve do 16. mesta je Plavalni klub Velenje, kljub odsotnosti Jaše Gradiška z osvojenimi 308 točkami osvojil zelo dobro 6. mesto. Zmagali so plavalci Fužinarja (851 točk) pred Ljubljano (744 točk) in Olimpijo (662 točk). Vsem plavalcem in njihovemu trenerju Denisu Doblšku za dosežene rezultate in uvrstitve iskreno čestitamo.
— z Zarif Jusic in Silvana Jusic v Kranjski Bazen.