Plavanje - med najmlajšimi izstopal Jure Frankovič

NOVICA 09.02.2016

V soboto, 6. 2. in v nedeljo 7. 2. 2016, so v Ljubljani na prvenstvu Slovenije tekmovali mlajši dečki (rojeni 2004 in mlajši) in mlajše deklice (rojene 2006 in mlajše). Na dvodnevnem posamičnem in ekipnem državnem prvenstvu se je zbralo 279 plavalcev iz 23 slovenskih klubov. Plavalni klub Velenje je predstavljala številčna ekipa 16 mlajših dečkov in 4 mlajše deklice. Najmlajši velenjski plavalci so na državnem prvenstvu pokazali velik napredek a so bili žal zaradi manjših napak in zelo strogih sodnikov žal tudi večkrat diskvalificirani. Med posamezniki je bil najuspešnejši Jure Frankovič (2006), ki se je na 200 m hrbtno uvrstil na 5. mesto. V ostalih disciplinah pa se je uvrščal med 10. in 20. mestom. To je uspelo tudi Niku Ramšaku Rotenhajzerju (200 m hrbtno), Janu Mrkonjiču (200 m hrbtno), Urbanu Kreplu (200 m prsno) med mlajšimi dečki in Nini Princl (50 m, 100 m in 200 m prsno ter 100 m hrbtno) med mlajšimi deklicami. V mlajšem letniku (rojeni 2005 in mlajši), ki so prejeli diplome je Jure Frankovič osvojil tri druga (50 m in 200 m hrbtno ter 400 m prosto) in eno tretje mesto (100 m mešano). Z osvojem 8. mestom se je izkazala tudi fantovska štafeta 4 x 50 m mešano. V njej so nastopili Nik Ramšak Rotenhajzer, Urban Krepel, Jure Frankovič in Žan Skledar.
V ekipnem vrstnem redu je Plavalni klub Velenje osvojil 12. mesto z doseženimi 7.025 točkami (fantje so bili sedmi). Zmagali so plavalci Ljubljane (19.514 točk) pred Olimpijo (16.072 točk) in Ilirijo (14.928 točk). Za ekipno tekmovanje so upoštevali le rezultate nad 150 FINA točk in največ po tri plavalce na disciplino iz vsakega kluba. Ta pogoj so izpolnili Jure Frankovič (7x), Nik Ramšak Rotenhajzer (7x), Vid Verdnik (6x), Žan Skledar (5x), Luka Ačimović (5x), Nina Princl (4x), Urban Krepel (4x), Anže Guštin (2x), Tjaž Medved (2x), Teo Ivančić (1x) in Maruša Glavnik (1x).
Vsem plavalcem za borbenost, doseganje osebnih rekordov (85), trenerjema Juretu Primožiču in Vladu Stjepiću za pripravo plavalcev čestitamo.