Plavanje - Zaključek zimske sezone

NOVICA 15.02.2016

Končala so se letošnja prvenstva Slovenije v kratkih bazenih. Še zadnji so tekmovali dečki in deklice na ekipnem in posamičnem državnem prvenstvu. Od petka, 12. 2. do nedelje, 14. 2. 2015, je v Kranju nastopilo 206 plavalcev starih 11 do 14 let iz 25 slovenskih klubov. Med njimi je 9 plavalcev Plavalnega kluba Velenje tekmovalo po sistemu dopoldanskih predtekmovanj in večernih A in B finalov. Med mladimi velenjskimi plavalci je bil z uvrstitvijo v B finale najuspešnejši Dani Matanovič.
V ekipnem vrstnem redu, kjer so upoštevali le uvrstitve do 16. mesta je Plavalni klub Velenje z osvojenimi 14 točkami osvojil skromno 22. mesto. Zmagali so plavalci Fužinarja (946 točk), pred Ljubljano (822 točk) in Triglavom (813 točk).
Vsem plavalcem za dosežene osebne rekorde čestitamo.

Vir: Plavalni klub Velenje