Rokomet - na večnem derbiju delitev točk

NOVICA 25.02.2016

V razprodani Rdeči dvorani so naše ose odigrale večni derbi slovenskega rokometa proti igralcem RK Celje Pivovarna Laško.
Prvi napad na derbiju je pripadel našim fantom, z golom pa ga je izkoristil naš novinec Vid Levc. Celjani so izenačili, a smo z goloma Cehteta in Šoštariča prešli v vodstvo s 3:1. Prednost smo v naslednjih minutah z odlično obrambo še naprej držali v naših rokah, po trinajstih minutah pa smo s tretjim golom Cehteta prednost povišali na plus 3 (7:4). Celjani so s tremi zaporednimi goli izenačili na 8:8 in po nekaj izenačenih minutah igre smo v 19. minuti ponovno povišali na dva zadetka prednosti. Polna Rdeča dvorana je ustvarila vrhunsko vzdušje, v katerem so naši fantje lažje igrali. Štiri minute kasneje, po dveh zaporednih golih Medveda, smo že tretjič na tekmi dosegli povišanje na plus 3. Ob res izjemnem vzdušju in navijanju s tribun, je dve minuti pred koncem sledilo še naše prvo vodstvo s štirimi zadetki prednosti (15:11). Polčas se je končal z rezultatom 16:12 v našo korist.
Drugi polčas so naši gostje iz Celja z dvema zaporednima zadetkoma rezultat uspeli znižati na 16:14. Z minuto odmora je osji trener dr. Marko Šibila prebudil naše fante, ki so takoj za tem prednost ponovno povišali na tri zadetke.

Ob izjemni podpori Šaleških graščakov so naše ose še naprej kazale vrhunsko predstavo, v vratih pa je z obrambami znova blestel Benjamin Burić. Tako je v 42. minuti prednost naših znašala plus 4 (20:16). Granitna obramba naših os je bila neomajna in trinajst minut pred koncem velikega derbija še vedno zagotavljala vodstvo s štirimi zadetki (23:19). A žal so nas Celjani z delnim izidom 0:4 uspeli ujeti in so izenačili na 23:23. V dramatičnem zaključku tekme, kjer sta obe ekipi pokazali vrhunec svoje igre, so Celjani izenačili in postavili končni izid tekme 24:24.
Prvi strelec tekme je bil naš Mario Šoštarič, ki je sedemkrat premagal nasprotna vratarja, štirikrat pa je zadel Nejc Cehte.
Staš Skube, kapetan RK Gorenje Velenje: ''Pokazali smo, da se lahko kosamo s Celjani, a smo danes točko izgubili in ne dobili. Glede na potek tekme smo imeli deset minut pred koncem še štiri gole prednosti, a so bile nato, na žalost, v zadnjih dveh minutah prisotne nekoliko sumljive sodniške odločitve, ki se na takšnih derbijih ne bi smele dogajati. Nič še ni izgubljeno, imamo enako število točk, čakata nas še dva medsebojna derbija s Celjani, mi pa moramo delati naprej in odpraviti naše napake.''
Dr. Marko Šibila, trener RK Gorenje Velenje: ''Tako kot smo pričakovali - dramatična tekma. Imeli smo svoje priložnosti, ki pa jih žal nismo vedno izkoristili. Na koncu je delitev točk verjetno še najbolj pravična. V drugem polčasu smo bili za osvojitev dveh točk premalo pogumni, a prvenstvo je še vedno odprto in mi gremo dalje.''
Mario Šoštarić, prvi strelec tekme, igralec RK Gorenje Velenje: ''Mi smo se na to tekmo pripravili najbolje, kar se da, videlo se je, da smo si zmage res želeli. To nam je do 50. minute tudi uspevalo, nato pa je sledila dobra serija obramb gostujočega vratarja in Celjani so se vrnili nazaj. Vidi se, da imajo širok kader in zasluženo jim čestitam za točko. Svojim soigralcem pa tudi, saj smo se borili in si res zelo želeli teh dveh točk. Že nekaj časa nisem videl takšne želje in borbe in lahko rečem le ''kapo dol'' mojim soigralcem. Zame je ta točka vredna kot dve.''
1. NLB Leasing liga, 19. krog
RK Gorenje Velenje : RK Celje Pivovarna Laško 24:24 (16:12)
Velenje, Rdeča dvorana, 2.500 gledalcev, sodnika Mitja Smolko in David Sok
Gorenje Velenje: Cehte 4, Medved 3, S. Burić 3, Ovniček 1, B.Burić 13 obramb, Levc 2, Szyba 1, Skube, Golčar, Šoštarič 7, Kleč 1, Gams 1, Zaponšek, Ratajec 1, Nosan
Celje: Lesjak 2 obrambe, Blagotinšek 1, Babarskas 1, Janc 5, Marguč 1, Razgor 1, Alagič, Poteko, Gajič 4 obrambe, Zarabec 3, Kodrin, Fižuleto 1, Dobelšek, Mlakar 6, Dobaj, Žvižej 5
Izključitve: Gorenje 6 min; Celje 10 min
Sedemmetrovke: Gorenje 2 (3); Celje 1 (1)

Vir: RK Gorenje; Foto: Goran V.K. Photography Vir: RK Gorenje; Foto: Goran V.K. Photography Vir: RK Gorenje; Foto: Goran V.K. Photography Vir: RK Gorenje; Foto: Goran V.K. Photography