Judo - Tea Laznik državna prvakinja

NOVICA 05.03.2016

V soboto, 05.03.2016 je v Gorišnici potekalo državno prvenstvo v kategoriji U-16. Tekmovanja se je udeležilo tudi sedem velenjskih judoistov.

V kategoriji do 60 kg so bili kar trije predstavnike Judo kluba Velenje, žal pa so vsi imeli smolo že v uvodnih dvobojih in tako vsi predčasno končali tekmovanje. Malo sreče je zmanjkalo tudi Urhu, ki se je sicer odlično boril in po manjši napaki izgubil dvoboj. V borbo za medaljo se je prebil David Hostič, ki pa jo izgubil in tako osvojil peto mesto.
Vzdušje je popravila Tea Laznik ki je v kategoriji do 63 kg, premagala vse nasprotnice in osvojila naslov državne prvakinje. Laznikova je prepričljivo zmagala prvo borbo in prav tako drugo. Finale pa je zaključila z atraktivnim ipponom.

Čestitamo!

Vir: Judo klub Velenje

Športnik leta 2023 v MO Velenje

Ponovno bomo pod žaromete postavili vrhunske dosežke domačih športnikov in športnih delavcev ter jim podelili častne nazive. Vabljeni! Vstop je prost!