Nordijska kombinacija - Vrhovniku 6., Breclu 11. mesto

NOVICA 14.03.2016

Ob zaključku alpskega pokala v nordijski kombinaciji uspešen nastop članov SKK Velenje.

V nemškem Baiersbronnu se je v času od 12. do 13. 3. 2016 odvijal zaključek alpskega pokala za nordijske kombinatorce.
V soboto, 12. 3. 2016 je Vid Vrhovnik po skakalnem delu zasedal 25. mesto, Gašper Brecl 59., Ožbej Jelen 58., Rok Jelen pa je skočil na 57. mesto.
Na tekaški progi, dolgi 10 kilometrov, Vidu ni šlo po najboljših močeh. Izgubil je nekaj mest in preizkušnjo končal na 36. mestu, kot najboljši Slovenec. Rok Jelen je pritekel na 54. mesto, Gašper Brecl je bil 58., Ožbej Jelen pa je osvojil končno 62. mesto.

V nedeljo, 13. 3. 2016 je zaradi močnega vetra obveljala petkova provizorična serija. Gašper Brecl si je v petek priskakal 4. izhodišče, Vid Vrhovnik se je na progo podal kot 6., Ožbej Jelen pa je začel iz 34. mesta. Rok Jelen se na progo ni podal.
Vid Vrhovnik je na progi, dolgi 5 kilometrov, z dobrim tekom svoje izhodišče zadržal in končal kot šesti. Gašper Brecl je z 11. mestom dosegel svojo najboljšo uvrstitev v alpskem pokalu. Ožbej Jelen je nekaj mest izgubil in končal na 54. mestu.

V skupnem seštevku je Vid z osvojenimi 325 točkami osvojil odlično 6. mesto, Gašper pa je s 36 točkami končal na 43. mestu.

Vir: Smučarsko skakalni klub Velenje