Rokomet - Velenjčani končnico odprli z zmago proti Kopru

NOVICA 28.04.2016

Na zadnjo, sicer zasneženo, aprilsko sredo so naše ose pričele prvi dvoboj končnice, v kateri se borijo za naslov državnega prvaka 1. NLB Leasing lige.
To je bil prvi od desetih pomembnih dvobojev, ki naše ose čaka v prihajajočem mesecu. Lestvica je pred pričetkom kazala na tekmo drugo- in četrto-uvrščene ekipe, temu primeren pa je bil tudi začetek srečanja. Igra gol za gol se je končala po sedmih minutah igre, ko so domačini prešli v prvo vodstvo z dvema goloma razlike (5:3). Prav v teh minutah pa se je tehtnica prevesila v našo korist in v 12. minuti smo vodili že z 9:4. Naši fantje so nato z nekaj atraktivnimi potezami prednost še povečali in tako v 21. minuti vodili že s 15:7. Preostanek polčasa so priložnost dobili še Ovniček, Golčar, Kleč ter Gams in rezultat je po sodnikovem žvižgu ob polčasu kazal 18:12 v našo korist.
V drugem polčasu se ni zgodilo nič presenetljivega. Ose so prednost še naprej zanesljivo držale. Čeprav se je razbranil tudi gostujoči vratar, mladi Kocjančič, je na naši strani konstantno vrhunsko branil tudi Benjamin Burić. Domači fantje so se kar nekaj časa mučili s tem, da bi prešli v vodstvo z devetimi zadetki. Štirinajst minut pred koncem pa jim je vendarle uspelo in semafor je kazal 28:19. Do konca srečanja je prednost Velenjčanov narasla na plus 12. Zadnji zadetek za zmago s 35:23 pa je dosegel mladi Jan Tajnik. To je bil hkrati tudi Janov prvi gol za črno-rumeno člansko ekipo, za kar mu iskreno čestitamo!
Naše ose so tako, po neodločenem rezultatu Celjanov z Ribnico, prevzele prvo mesto na lestvici. Prvi strelec os je bil tokrat Mario Šoštarič (8 golov), enega manj pa je dosegel Niko Medved.
Dr. Marko Šibila, trener RK Gorenje Velenje: ''Zmaga je bila visoka, večinoma smo igrali tako, kot je bilo potrebno. Fantje so danes pokazali tudi nekaj razigranosti in taktičnega znanja. Upam in želim si, da bomo iz tekme v tekmo stopnjevali našo igro in s tem prikazali čim lepše predstave. Tako zaradi fantov samih, kot seveda tudi zaradi občinstva, ki bi ga danes zelo rad pohvalil. Lepo je igrati, če je vzdušje v dvorani pozitivno in je z nami veliko število gledalcev. To pomeni, da nastane tudi neka vzajemnost med igralci in gledalci. To pa je nekaj, kar si želimo vzpostaviti tako na domačem, kot na tujem terenu.''
Jan Tajnik, dosegel prvi gol za člansko ekipo RK Gorenje Velenje: ''Zelo sem zadovoljen in vesel. Za takšne trenutke tudi treniram. Lepo je bilo zadeti prvi gol v dresu Gorenja. Zahvalil bi se celotni ekipi za podporo in Roku Ovničku, da mi je podal žogo za moj zadetek. Danes smo igrali zelo dobro in brez večjega števila napak. Poleg tega sta dobro branila še vratarja in tako smo zasluženo zmagali.''
1. NLB Leasing liga, 1. krog končnice
RK Gorenje Velenje : RD Koper 2013 35:23 (18:12)
Velenje, Rdeča dvorana, 800 gledalcev, sodnika Sok David in Žitnik Boštjan
Gorenje: Zaponšek (2 obrambi), B. Burić (11 obramb); Mazej, Cehte 5, Medved 7, S. Burić 2, Ovniček 1, Tajnik 1, Szyba, Skube 2, Golčar 3, Šoštarič 8, Kleč 2, Gams, Ratajec 2, Nosan 1
Koper: Ponikvar (3 obrambe), Kocjančič (7 obramb); Frank, Dolenc, Grzentič, Vlah 1, Matijaševič 3, Gašperšič, Moljk, Gorela 3, Rapotec 1, Smolnik 10, Sokolič 1, Marič 3, Bratkovič 1
Sedemmetrovke: Gorenje 6 (6); Koper 2 (4)
Izključitve: Gorenje 6 min; Koper 2 min
Rdeč karton: Janez Gams (56. minuta)