Rokomet - Na prvem slovenskem derbiju lige SEHA slavili Celjani

NOVICA 08.09.2016

Prvo sredo v mesecu septembru se je tudi za Velenjčane v domači dvorani pričela težko pričakovana sezona lige SEHA, in sicer prav s tekmo proti našemu večnemu rivalu Celju. To je bil obenem tudi 103. slovenski večni derbi med tema članskima moštvoma.

Ose so prvi slovenski dvoboj v zgodovini lige SEHA pričele v obrambi. Svoj prvi zadetek pa so, po lepi navezi Mitrović-Toskić, Velenjčani dosegli v svojem prvem napadu in izid poravnali na 1:1. Po precej izenačenih minutah so domačini po tretjem golu Alema Toskića v 5. minuti prvič prešli v vodstvo s 4:3. Sledile so živčne minute, kot smo na večnih derbijih že vajeni. Pri naših je blestel Alem Toskić, ki je v tem času zadel kar 5 golov (od naših šestih), rezultat je bil 6:6. Celjani so zatem naredili delni izid 1:4 in v 19. minuti rezultat spremenili na 7:11. Naš trener dr. Marko Šibila je ob tem poskusil tudi z menjavo vratarja (namesto Jožeta Baznika je v vrata prišel Rok Zaponšek). Kljub našim poskusom, da bi ulovili Celjane, nam do konca polčasa to ni uspelo in tako sta se ekipi po prvih 30. minutah dvoboja razšli z rezultatom 13:16.

Strelsko je drugi polčas v 2. minuti s svojim prvim zadetkom otvoril kapetan domačih Niko Medved, po petih minutah pa so domači za gosti zaostajali za 3 zadetke (15:18). A so se ose z dobrim napadom in trdno obrambo v 8. minuti Celjanom uspele približati na le zadetek zaostanka (18:19). Tri minute za tem je Blaž Kleč z lepim zadetkom poskrbel, da se je z ekipo Celjanom znova približal na 18:19, a je gostujoča ekipa takoj zatem s sedemmetrovko znova pobegnila na +2 (18:20). V 14. minuti je Gorenje z izjemno obrambo Roka Zaponška in sedmim zadetkom Alema Toskića izenačilo na 20:20. Z nekaj odločilnimi obrambami je domači vratar Zaponšek poskrbel, da gostujoča ekipa ni prešla v vodstvo. V 18. minuti so ose s prvo sedemmetrovko, ki jo je uspešno izvedel Rok Golčar, prešle v vodstvo z 22:21. Ob izjemnem vzdušju svoje domače dvorane so ose uspele držati korak s Celjani in tudi sedem minut pred koncem vznemirljivega derbija sta bili dve najboljši moštvi v državi izenačeni. V 26. minuti so Velenjčani z dvema zaporednima obrambama Zaponška in lepo zaključeno akcijo z zadetkom Luke Mitrovića znova povedle s 26:25. Žal pa nam je na koncu zmanjkalo tudi nekaj športne sreče in gostujoča ekipa je slavila z rezultatom 27:26.

Najboljši strelec domačih je bil Alem Toskić, ki je zadel sedemkrat.

Dr. Marko Šibila, trener RK Gorenje Velenje: ¨Najprej bi želel čestitati gostom iz Celja za zmago. Rad bi čestital tudi svojim igralcem za veliko borbenost. Žal nam je malo zmanjkalo, da bi bil izid vsaj izenačen. Ob bolj mirni igri in ob realizaciji 100% priložnosti bi lahko osvojili obe točki. Tako na žalost moramo obžalovati, da smo v določenem delu igre naredili preveč tehničnih napak, bili nezanesljivi pri izvajanju določenih akcij predvsem v stanju napada. Na ta način smo predvsem v prvem polčasu dovolili nekaj hitrih protinapadov gostom. Tako so si Celjani nabrali določeno prednost, ki je zelo pomembno vplivala na nadaljnji potek tekme. V prihodnje si še želimo graditi ekipo, popravit napake, ki smo jih delali in zadržati tisto kar je dobro. Sezona se je šele začela in sem prepričan, da bo še veliko lepega rokometa, tako v Velenju kot tudi na drugih igriščih v ligi SEHA in na ostalih tekmovanjih.¨

Alem Toskić, namestnik kapetana RK Gorenje Velenje: ¨Najprej bi rad Celju čestital za zmago. Če bi analizirali tekmo, milim, da so gosti bolje odigrali prvi polčas, mi pa drugega. A na koncu žal nismo imeli sreče s precej odbitimi žogami, vratnicami. Celje je enostavno imelo več športne sreče in na koncu dve točke odhajata v Celje. Nam preostane samo še precej treninga, da dobro delamo še naprej. Vse kar nas še čaka v tej sezoni, vključno z ligo SEHA, prinaša izjemne tekme in tako Velenje ne bo prikrajšano rokometnih spektaklov, kvalitetne ekipe in vrhunskih igralcev. Na nas je, da treniramo, se izboljšujmo in se v prihodnosti nadejamo boljših rezultatov.¨

SEHA-GAZPROM liga, 1. krog
RK Gorenje Velenje : RK Celje Pivovarna Laško 26:27 (13:16)
Velenje, Rdeča dvorana, 1500 gledalcev, sodnika Dalibor Jurinović, Marko Mrvica (oba Hrvaška)
Gorenje Velenje: Baznik (3 obrambe), Zaponšek (8 obrambe); Cehte 3, Medved 3, Ovniček, Levc 2, Stojnić, Toskić 7, Mitrović 3, Potočnik, Golčar 4, Kleč 1, Gams 1, Ratajec 2, Nosan, Brumen
Celje: Lesjak, Gajić; Malus 2, Barbarskas 2, Janc 6, Razgor, Marguč 4, Grošelj 1, Poteko, Zarabec 1, Kodrin 1, Fižuleto, Mačkovšek 3, Mlakar 4, Žvižej 3, Bečiri
Sedemmetrovke: Gorenje 1 (1); Celje 8 (6)
Izključitve: Gorenje 6 min; Celje 6 min

Vir: RK Gorenje Velenje Vir: RK Gorenje Velenje Vir: RK Gorenje Velenje Vir: RK Gorenje Velenje