Judo - tekmovali kar na dveh turnirjih

NOVICA 30.11.2016

Pokal Vojvodine v Novem Sadu

Skupina najbolj perspektivnih tekmovalcev mlajših kadetov U16 se je udeležila mednarodnega tekmovanja za pokal Vojvodine v Novem Sadu. V močni konkurenci preko 300 srbskih, madžarskih in bosanskih tekmovalcev so se predstavniku Judo kluba Velenje zelo dobro odrezali. Nastopili so v dveh kategorijah do 60 in do 66 kg.
V lažji kategoriji do 60 kg je bil Urh Štober drugi, Tjaž Medved pa tretji. Dve medalji sta v kategoriji do 66 kg osvojila tudi Urban Kuhar, ki je bil prvi in Vid Jelaš tretji.

5. Miklavžev turnir v Črenševcih

Med tem, ko so uspešno tekmovali njihovi starejši kolegi v Novem Sadu, so nove izkušnje nabirali najmlajši v starostni kategoriji U10 in U12. Turnirja, ki se ga udeležujejo najmlajši iz Slovenije, Madžarske, Hrvaške in Avstrije, je tekmovalo 189 tekmovalcev. Iz Velenja je bilo 11 tekmovalcev.
Nekateri so vročico tekmovanja prvič doživeli. Nekateri pa se že oblikujejo v izkušene tekmovalce.
Prvo mesto so osvojili: Vid Pustinek, Eva Ciglar, Max Petrak in Sara Budinski
Drugo mesto: Nejc Jerič Šmon in Žan Florjančič
Tretje mesto: Luka Šmon, David Serenče
Peto mesto: Taira Pašagić, Vasle Nik in Filipančič Štaus Kaja
Ekipno je Judo klub Velenje osvojil tudi pokal za peto mesto med petnajstimi klubi.

Vir: Judo klub Velenje

Vir: Judo klub Velenje Vir: Judo klub Velenje Vir: Judo klub Velenje Vir: Judo klub Velenje Vir: Judo klub Velenje