Plavanje - Za zaključek sezone osvojili 15 medalj in odplavali državni rekord

NOVICA 07.08.2017

V nedeljo, 6. 8. 2017, se je v Kranju končalo letošnje zadnje državno prvenstvo v plavanju. Več kot 388 plavalcev iz 26 klubov in gostje iz Irske, Madžarske, Makedonije in Turčije je štiri dni merilo svoje moči na Poletnem odprtem prvenstvu Slovenije za člane, mladince in kadete. Med njimi je dobro tekmovalo 19 plavalcev Plavalnega kluba Velenje. Skupno so osvojili 6 zlatih, 6 srebrnih in 3 bronaste medalje. V članski konkurenci je Nastja Govejšek osvojila zlati medalji na 50 m prosto in 50 m delfin, Nuša Erjavec tri srebrne medalje na 50 m, 100 m in 200 m prsno ter Kristjan Meža in bronasto na 100 m prsno. Plavalke so prenenetile v štafeti 4 x 50 m mešano. Postale so absolutne državne prvakinje in pri tem odplavale še nov državni rekord 1:58,67. Nastopile so Aida Jusić (hrbtno), Nuša Erjavec (prsno), Nastja Govejšek (delfin) in Tamara Govejšek (kravl). Mešana moško-ženska štafeta je v absolutni konkurenci v postavi Miha Sušec, Kristjan Meža, Tamara Govejšek in Nastja Govejšek na 4 x 50 m prosto osvojila tretje mesto.

V mladinski konkurenci je Luka Geršak osvojil tri srebrne medalje na 50, 100 m in 200 m hrbno in dosegel dva absolutna klubska rekorda (na 100 in 200 m). 100 m hrbtno je odplaval v času 1:00,37, na 200 m razdalji pa Lukov nov klubski rekord znaša 2:12,76.

V kadetski konkurenci je Aida Jusić osvojila tri zlate medalje na 50 m, 100 m in 200 m hrbtno. To so bile njene prve osvojene zlate medalje na prvenstvih Slovenije. Na 50 m hrbtno je Aida odplavala tudi nov aboslutni klubski rekord s časom 30,80. Štafeta kadetinj 4 x 50 m prosto je osvojila bronasto medaljo. V štafeti so plavale Nika Geršak, Nina Jakop, Aida Jusić in Tamara Logar.

Vsem plavalcem za doseženo, kot tudi trenerjema Juretu Primožiču in Denisu Doblšku, iskreno čestitamo.