Plavanje - 34. Špelin in Vesnin memorial v Kranju

NOVICA 20.11.2017

Plavalni klub Triglav Kranj je v soboto, 18. 11. in v nedeljo, 19. 11. 2017, organiziral 34. Špelin in Vesnin memorial, ki se ga je udeležilo 320 plavalcev iz Slovenije, Avstrije, Hrvaške, Italije, Luksemburga in Srbije. V soboto, 18. 11. 2017, je na tekmovanju v Kranju zelo dobro nastopilo 15 naših plavalk in plavalcev. Najuspešnješa sta bila Aida Jusić in Miha Sušec, oba v disciplini 100 m hrbtno.

Aida Jusić je že v dopoldanskih kvalifikacijah z rezultatom 1:03,00 ponovno znatno izboljšala svoj osebni rekord in hkrati postavila tudi nov klubski rekord za kadetinje. V popoldanskem finalu je plavala le malenkost počasneje (1:03,33), kar je zadostovalo za končno tretje mesto in bronasto medaljo v absolutni konkurenci oziroma drugo mesto v kategoriji. Miha Sušec je v finalu discipline 100 m hrbtno z rezultatom 59,28 zasedel absolutno tretje mesto, v kategoriji mladincev pa je bil drugi. V disciplini 200 m prosto, je Miha z rezultatom 1:58,31 v finalu dosegel peto mesto.

V finala so se v posameznih kategorijah uvrstili tudi Špela Dobaj, Nuša Erjavec, Nina Jakop, Lara Ovčar, Zarja Pratnekar, Jaša Gradišek, Anže Perc, Matija Pohorec, Tine Praprotnik in Jaša Jernej Rakun Kokalj.

Vsem plavalcem in trenerjema za uspešne nastope iskreno čestitamo.

Vir: Plavalni klub Velenje