Plavanje - Aida Jusić državna prvakinja na 50 m in 100 m hrbtno

NOVICA 23.04.2018

Od petka, 20. 4. do nedelje, 22. 4. 2018, je v Kranju potekalo odprto absolutno prvenstvo Slovenije. Med 275 nastopajočimi iz Hrvaške, Italije, Srbije, Turčije in Slovenije je dobro tekmovalo 13 plavalcev Plavalnega kluba Velenje.

Med velenjskimi plavalci je bila najuspešnejša Aida Jusić, ki je na 50 m hrbtno in 100 m hrbtno osvojila zlati medalji. V obeh disciplinah je tudi izboljšala absolutna klubska rekorda. Na 50 m hrbtno je z rezultatom 29,90 dosedanji rekord Nastje Govejšek izboljšala za 54 stotink sekunde. Na 100 m hrbtno pa je z rezultatom 1:03,97 za 1,47 sekunde izboljšala dosedanji rekord Kaje Breznik.

V A finale sta se uvrstili še Tamara Logar na 100 m in 200 m prsno in Nuša Erjavec na 50 m prsno. V B finale pa Jaša Gradišek na 200 m prosto in 100 m delfin, Matija Pohorec na 50 m delfin in 50 m hrbtno, Miha Sušec na 50 m hrbtno in Tine Praprotnik na 50 m prsno.

Iskrene čestitke plavalcem in trenerjema Denisu in Juretu.

Vir: Plavalni klub Velenje