Taekwon-do: Skalčkom 33 posameznih in 7 ekipnih naslovov državnih prvakov

NOVICA 31.01.2016

Velenjski Taekwondoisti so na državnem prvenstvu osvojili naziv najboljšega kluba ter nazive najboljših posameznikov v štirih starostnih kategorijah. Skalčki so se domov vrnili z 33 posameznimi in sedmimi ekipnimi naslovi državnih prvakov, 20 drugimi in 16 tretjimi mesti.

V soboto, 30. januarja 2016, je v športni dvorani osnovne šole Zreče potekalo posamezno in ekipno državno prvenstvo v Taekwondo-ju, verzije ITF, za vse starostne skupine. Tekmovanja, ki sta ga v sodelovanju organizirala ITF Zveza za tradicionalni Taekwon-do Slovenije in Taekwon-do klub Unior Zreče, se je udeležilo 26 sodnikov in 158 tekmovalcev iz sedmih klubov, ki so se pomerili v formah, borbah, specialni tehniki in testu moči. Prvenstvo je odprl podžupan občine Zreče Drago Šešerko, tekmovalce pa je pozdravil tudi predsednik ITF Zveze za tradicionalni Taekwon-do Slovenije, Matevž Žugelj.

Skalčki so se tudi tokrat odlično odrezali. Priborili so si pokal za najboljši klub tekmovanja, kar štirje posamezniki pa so osvojili nazive najboljših v svojih kategorijah: najboljša mlajša deklica – Sara Kos, najboljši mlajši mladinec – Anže Pečnik, najboljši starejši mladinec - Klemen Vogler in najboljša članica – Staša Lipnik. Velenjčani so osvojili še 33 posameznih naslovov državnih prvakov in 7 ekipnih državnih naslovov, dvajset srebrnih medalj in šestnajst tretjih mest.

Državni prvaki so postali: Tadeja Sušec (mlajše deklice, forme beli pas), Sara Kos (mlajše deklice, forme rumeni pas in borbe -35 kg), Pia Landeker (mlajše deklice, forme modri pas in borbe -30 kg), Doroteja Jerovšek (starejše deklice, forme rumeni pas), Jaka Kumer (mlajši dečki, forme beli pas), Taras Alič (mlajši dečki, forme modri pas), Žan Ocepek (starejši dečki, forme rumeni pas), Jerneja Jenšterle (mladinke, forme črni pas II. dan in borbe -64 kg), Anže Pečnik (mladinci forme modri pas in mlajši mladinci, borbe -69 kg), Patrick Pasarič (mladinci, forme rdeči pas), Dean Vukančič (mladinci, forme črni pas I.dan in starejši mladinci, borbe -57 kg), Klemen Vogler (mladinci, forme črni pas II. dan, borbe -63 kg in specialna tehnika), Tanja Verboten (članice, forme črni pas II. dan), Marko Mlinarič (člani, forme modri pas), Tamara Vogler (starejše deklice, borbe - 35 kg), Teo Sobota (mlajši dečki, borbe -45 kg), Tai Zorko Vačovnik (starejši dečki, borbe -55 kg), Renato Vogler (mlajši mladinci, borbe -51 kg), Luka Krel (mlajši mladinci, borbe +75 kg), Nejc Rakuša (mlajši mladinci, borbe -51 kg), Nejc Rupreht (starejši mladinci, borbe -69 kg), Urška Šmid (članice, borbe -57 kg), Staša Lipnik (članice, borbe -69 kg in specialna tehnika), Sarah Sobota (članice, borbe -75 kg), Peter Landeker (veterani silver, borbe -90 kg), članice Skala 1 ekipne forme, borbe, specialna tehnika in test moči (Staša Lipnik, Sabina Javornik, Tanja Verboten), mladinci Skala 1 ekipne forme, borbe in specialna tehnika (Nejc Rupreht, Nejc Rakuša, Domen Zabukovnik, Klemen Vogler, Dean Vukančič, Luka Krel).
Drugi so bili: Tina Sušec (mlajše deklice, forme rumeni pas), Taras Alič (mlajši dečki, borbe -45 kg), Snježana Lukič (članice, forme zeleni pas), Aljaž Atelšek (mlajši dečki, forme beli pas), Tjaž Tajnik (mlajši dečki, forme rumeni pas), Amar Halilovič (starejši dečki, forme zeleni pas), Erazem Rozoničnik (starejši dečki, forme modri pas), David Podpečan (mladinci, forme modri pas), Nejc Rupreht (mladinci, forme črni pas I. dan), Urška Šmid (članice, forme rdeči pas), Sarah Sobota (članice, forme črni pas I. dan), Sabina Javornik (članice, forme črni pas III.dan in borbe -63 kg), Patrik Kos (starejši dečki, borbe -45 kg), Dean Ocepek (starejši dečki, borbe -55 kg), Patrick Pasarič (mlajši mladinci, borbe -51 kg), Domen Zabukovnik (starejši mladinci, borbe -63 kg), Klemen Glinšek (starejši mladinci, borbe -69 kg), Snježana Lukić (članice, borbe +75 kg), mladinci Skala 2 ekipne forme (David Podpečan, Renato Vogler, Anže Pečnik, Patrick Pasarič, Klemen Glinšek).
Tretja mesta pa so si priborili: Timotej Podpečan (mlajši dečki, forme rumeni pas), Tamara Vogler (starejše deklice, forme modri pas), Tomaž Sušec (mlajši dečki, forme beli pas), Rene Niegellhell (starejši dečki, forme zeleni pas), Dean Ocepek (starejši dečki, forme zeleni pas), Patrick Kos (starejši dečki, forme modri pas), Tai Zorko Vačovnik (starejši dečki, forme rdeči pas), Domen Zabukovnik (mladinci, forme črni pas I.dan), Nejc Rakuša (mladinci, forme črni pas II.dan), Staša Lipnik (članice, forme črni pas III.dan), Aljoša Pečnik (starejši dečki, borbe -40 kg), Amar Halilovič (starejši dečki, borbe -45 kg), Erazem Rozoničnik (starejši dečki, borbe -55 kg), David Podpečan (starejši mladinci, borbe -63 kg), članice Skala 2 ekipne borbe (Jerneja Jenšterle, Snježana Lukić, Urška Šmid), mladinci Skala 2 ekipne borbe (David Podpečan, Renato Vogler, Anže Pečnik, Patrick Pasarič, Klemen Glinšek).

Vir: Taekwondo klub Skala Velenje