Plavanje - državno prvenstvo za kadete, mladince in člane

NOVICA 01.02.2016

V nedeljo, 31. 1. 2016, se je v Mariboru končalo prvo od treh zimskih državnih prvenstev v plavanju. Kar 452 plavalcev iz 26 klubov je štiri dni merilo svoje moči na absolutnem, mladinskem in kadetskem državnem prvenstvu. Med njimi je dobro tekmovalo 20 plavalcev Plavalnega kluba Velenje. Zaradi odhoda na študij in menjave generacij so velenjski plavalci tokrat osvojili manj medalj kot v preteklih letih. Imeli pa so tudi smolo v igri s stotinkami, saj so osvojili kar 12 nehvaležnih četrtih mest.
V absolutni kategoriji so prejeli 2 zlati, 4 srebrne in 2 bronasti medalji, v kadetski kategoriji pa 1 srebrno medaljo. V absolutni konkurenci je Nastja Govejšek osvojila dve zlati (50 m in 100 m delfin) in eno srebrno medaljo (50 m prosto). Kristjan Meža je osvojil tri srebrne (50 m prosto, 50 m delfin in 100 m mešano) in eno bronasto medaljo (100 m prosto). Nuša Erjavec je osvojila bronasto medaljo na 50 m prsno. V finale so se uvrstili še Kaja Breznik (100 m prosto, 100 m hrbtno in 100 m mešano), Žiga Suzič (50 m delfin), Luka Geršak (200 m hrbtno) in moška ter ženska štafeta 4 x 100 m prosto.
V kadetski konkurenci je Aida Jusić osvojila srebrno medaljo na 50 m hrbtno. V finale so se uvrstili še Miha Sušec (50 m, 100 m in 200 m hrbtno ter 100 m mešano), Jaša Gradišek (400 m, 800 m in 1.500 m prosto), Tine Praprotnik (50 m in 100 m prsno), Nina Jakop (50 m hrbtno), Tamara Logar (200 m prsno), Matija Pohorec (200 m hrbtno) in štafeti kadetov in kadetinj (4 x 100 m prosto in 4 x 100 m mešano). Velenjski plavalci so se na prvenstvu izkazali tudi po doseženih rezultatih. Odplavali so tri absolutne in dva kadetska klubska rekorda.
Vsem plavalcem za dosežene rezultate in uvrstitve, kot tudi njihovima trenerjema Juretu Primožiču in Denisu Doblšku, iskreno čestitamo.