Karate - Pia Cesar uspešna na turnirju v Rijeki

NOVICA 29.02.2016

V soboto, 27. februarja 2016 je v športni dvorani 3. Maj Kantrida v Rijeki, v organizaciji Karate kluba Delta iz Rijeke, potekal že »18. tradicionalni mednarodni karate turnir pod imenom – Delta Cup Karate 2016« v borbah in katah za vse starostne kategorije. Na tekmi v Rijeki je sodelovalo 621 tekmovalcev iz 56. klubov, kateri so prišli iz 4. evropskih držav (Italija, Bosna in Hercegovina, Slovenija in Hrvaška), ter iz Egipta.

Tekmovanja se je iz Karate kluba Velenje udeležila ena (1) članica, ki je istočasno tudi članica karate reprezentance Slovenije. V konkurenci 10. kadetinj (14 – 15 let) je tekmovala karateistka Pia Cesar.

V kategoriji, kadetinje Cf-K 14 – 15 let je Pia Cesar (14. let) dosegla 2. mesto (srebrno medaljo). V finalu je enako kot nasprotnica Lenka Kuljiš (15. let) iz Karate kluba Zanjin iz Splita izvedla mojstrsko kato Unsu in izgubila z rezultatom 1 : 4. Po dvoboju so ji, trener in starši nasprotnice, izrekli čestitke z izjavo, da je bila njena finalna kata celo lepše izvedena kot zmagovalkina. Žreb in rezultati so objavljeni na spletni strani: www.ekarate.eu

Tako je dostojno promovirala Karate klub Velenje, lokalno skupnost Mestno občino Velenje in Republiko Slovenijo.

Vodstvo kluba čestita tekmovalki in trenerjem predvsem pa njenim staršem za vztrajanje na zastavljeni športni poti!

Vir: Velenje.com