Rokomet - iz dvorane Marof se rokometaši vračajo z dvema točkama

NOVICA 25.04.2016

V zadnjem krogu 1. NLB Leasing lige so naše ose odigrale tekmo proti novomeški ekipi MRK Krka.
Dvoboj, ki je imel tokrat dobrodelno noto, se je v športni dvorani Marof pričel napeto in izenačeno. Domačini so lovili zmago in s tem uvrstitev v končnico. V naših vratih je blestel Benjamin Burić, ki je v prvih desetih minutah hitro zbral 5 obramb. Ose so se, po začetnem izenačenem rezultatu, od Novomeščanov prvič odlepile v 10. minuti, ko so prešle v vodstvo s 4:6. S tremi hitrimi zaporednimi zadetki naših fantov pa je prednost nato narasla na plus 5 (4:9). To je bil tudi odločilen trenutek prvega dela tekme, saj so si naši fantje priigrali dovolj veliko prednost, da so polčas zanesljivo dobili z rezultatom 11:18.
Prednost iz prvega polčasa so kapetan Staš Skube in njegovi soigralci zanesljivo držali v rokah tudi drugem polčasu. Ves čas so vodili s sedmimi, osmimi zadetki prednosti in zmaga gostujoče ekipe ni bila danes niti enkrat ogrožena. Končni rezultat 26:31 pa je našim fantom prinesel zmago proti Krki in s tem drugo mesto pred končnico lige, ki se prične že v sredo, 27. aprila 2016.
Prvi strelec tekme je bil naš Mario Šoštarič, ki je dosegel sedem zadetkov, dva manj pa je k zmagi prispeval kapetan Staš Skube.
Dr. Marko Šibila, trener RK Gorenje Velenje: ''V klubu smo zelo zadovoljni. Redni del prvenstva smo končali tako rekoč brez praske. Zmagali smo na vseh tekmah, na katerih smo morali, vključno z današnjo. Sama tekma je bila zelo dinamična, lepo gledljiva, borbena. Igralci Krke so poskušali vse, da bi presenetili, a ob naši veliki prednosti, ki smo si jo priigrali že v prvem polčasu, jim to ni uspelo. Čestitam fantom obeh ekip, ki so prikazali lepo igro, polno atraktivnih potez. Mi se bomo sedaj začeli pripravljati na končnico. Tisto, kar nas v tem trenutku najbolj zanima je, da v tem obdobju poskušamo pokazati morda š za spoznanje več.''
26. krog, 1. NLB Leasing liga
MRK Krka Novo mesto : RK Gorenje Velenje (11:18)
Novo mesto, ŠD Marof, sodnici Emina Kostecki Radič in Helene Crnojevič
Gorenje: B. Burić (12 obramb), Zaponšek (1 obramba); Cehte 3, Medved 2, S. Burič 2, Ovniček, Tajnik, Szyba 3, Skube 5, Golčar 2, Šoštarič 7, Kleč 4, Mazej, Ratajec 2, Nosan 1
Krka: Baznik, Nunčič; Rašo L. 4, Jerečič 2, Lavrič 2, Okleščen 4, Pršina, Irman 3, Jakše, Udovč, Jančar, Kovačič 3, Rašo D., Orlič 2, Adamčič 5, Klobčar 1
Sedemetrovke: Krka 0/1 ; Gorenje 1/2
Izključitve: Krka 6 min; Gorenje 6 min