Rokomet - v razprodani Rdeči dvorani ponovna delitev točk med Velenjem in Celjem

NOVICA 12.05.2016

V razprodani velenjski Rdeči dvorani, ki je tokrat še bolj zasijala v črno-rumenih barvah kluba, smo bili tokrat priča 101. večnemu derbiju med ekipama Velenja in Celja.
Gledalci, ki so tokrat pred pričetkom tekme v znak podpore svojim rokometašem razprostrli veliko črno-rumeno zastavo, so v začetnih minutah videli napet dvoboj, kot se za večni slovenski derbi tudi spodobi. V naslednjih minutah je v gostujočih vratih blestel vratar Lesjak, ki je takoj zbral 7 obramb in Celjani so v 10. minuti vodili z 2:5. Naše ose se uspele pobrati in po sedemminutnem strelskem mrku le dosegle gol za 3:6. A so nam Celjani ponovno pobegnili in prednost povišali na 5:11. Domačini nikakor niso uspeli prebiti obrambe Celjanov in slednji so še naprej vodili z varno razliko. Velenjski trener dr. Marko Šibila je poskusil tudi z menjavo v vratih in Zaponšek je že v prvem napadu Celjanov zbral obrambo. Kljub temu so Celjani polčas dobili z rezultatom 10:17.
Želja po zmagi je našim osam ves čas dajala energijo in v drugem polčasu so počasi, a vztrajno nižali prednost gostujoče ekipe. Ob izjemnem vzdušju, ki so ga v domači Rdeči dvorani ustvarili Šaleški graščaki s preostalimi gledalci, smo se v 44. minuti Celjanom približali na samo tri gole zaostanka (18:21). Vrhunska obramba Benjamina Burića in zadetek kapetana Skubeta iz protinapada za 19:21, pa sta na noge ponovno dvignila celotno domačo dvorano. Ukradena žoga v obrambi in nov hiter zadetek pa je pomenil, da smo se gostom približali na samo zadetek zaostanka (20:21). Kar nekaj minut so naše ose pivovarje lovile za izenačenje in v 57. minuti jim je to, kar je bilo ob polčasu skoraj nemogoče, tudi uspelo (25:25). Domači navijači so ob stoječih ovacijah spremljali napet zaključek in gol na obeh straneh, ekipi pa sta se, tako kot februarja letos, razšli z neodločenim rezultatom (26:26).
Pri domačih osah je bil tokrat najbolj učinkovit Nejc Cehte, ki je zadel šestkrat, zadetek manj pa je dosegel Blaž Kleč, ki je dosegel tudi zadnji zadetek za izenačenje.
Blaž Kleč, igralec RK Gorenje Velenje: ''Glede na to, da je imelo Celje v prvem polčasu veliko prednost, smo se uspeli pobrati in kapo dol našim fantom. Nismo se predali in, kljub veliki prednosti gostov ob polčasu, smo verjeli smo v to, da lahko pridemo do točke ali celo dveh. Na koncu nam je morda zmanjkalo malce športne sreče, da bi zmagali, a vseeno moramo biti ponosni tudi na ta remi.''
Dr. Marko Šibila, trener RK Gorenje Velenje: ''Zagotovo je bil drugi polčas in vrnitev v igro tista prava stvar, a žal smo bili v prvem polčasu preveč pod vtisom tekme. Naredili smo preveč začetniških napak, zgrešili dve sedemmetrovki in nismo bili prepričani v stvari. Celjani so zato tudi zlahka dosegali zadetke. V drugem polčasu se je stvar spremenila, mi smo vzeli stvari v svoje roke, narekovali ritem in na koncu bi lahko, z malce sreče, celo zmagali. Nedoločen rezultat je za nas realno stanje, z maksimalno borbenostjo in pristopom je to tisto, kar lahko trenutno naredimo. Še naprej moramo delati, kot smo si začrtali in prvenstvo bo še izredno zanimivo.''
1. NLB Leasing liga, peti krog končnice
RK Gorenje Velenje : RK Celje Pivovarna Laško 26:26 (10:17)
Velenje, Rdeča dvorana, 2.800 gledalcev, sodnika Ozren Backović in Mitja Smolko
Gorenje Velenje: B.Burić (11 obramb), Zaponšek (2 obrambi); Cehte 6, Medved 3, S. Burić 1, Ovniček, Levc, Szyba, Skube 4, Golčar, Šoštarič 4, Kleč 5, Gams, Ratajec 1, Nosan 2
Celje: Lesjak (12 obramb), Gajić; Blagotinšek 3, Malus 4, Barbarskas 1, Janc 4, Razgor, Marguč, Poteko, Suholežnik, Zarabec 5, Kodrin 2, Fižuleto, Mlakar 7, Žvižej, Grošelj
Sedemmetrovke: Gorenje 1 (5); Celje 2 (4)
Izključitve: Gorenje 10 min; Celje 6 min