Plavanje - Državno prvenstvo za dečke in deklice

NOVICA 25.07.2016

Od 22. do 24. 7. 2016 je v Kranju potekalo ekipno in posamično državnem prvenstvu za dečke in deklice. Nastopilo je 200 plavalcev starih 11 do 14 let iz 26 slovenskih klubov. Med njimi je 10 plavalcev Plavalnega kluba Velenje tekmovalo po sistemu dopoldanskih predtekmovanj in večernih A in B finalov. Med mladimi velenjskimi plavalci je bil z uvrstitvijo v B finala najuspešnejši Dani Matanovič. To je uspelo tudi šafetama deklic 4 x 100 m prosto.

V ekipnem vrstnem redu, kjer so upoštevali le uvrstitve do 16. mesta je Plavalni klub Velenje z osvojenimi 20 točkami osvojil skromno 23. mesto. Zmagali so plavalci Fužinarja (892 točk), pred Ljubljano (864 točk) in Triglavom (754 točk).

Vsem plavalcem za izdatno izboljšane osebne (50) rekorde čestitamo.