Karate - Karate klub Shotokan uspešno na državnem prvenstvu do 21 let

NOVICA 30.11.2016

V soboto, 26. novembra, je Karate zveza Slovenije v sodelovanju s tehničnim organizatorjem KK Kozjansko in Obsotelje organizirala državno prvenstvo do 21 let v katah in športnih borbah.

Dokazali so, da je lahko karate tekmovanje lep dogodek, tako za tekmovalce, spremljevalce kot za gledalce, saj je bilo tekmovanje organizirano na najvišjem možnem nivoju
v smislu tekmovalnega kot spremljevalnega dela.
Tekmovanja se je udeležilo 410 tekmovalk in tekmovalcev iz 52 slovenskih karate klubov, ki so opravili kar 468 nastopov.
Naši tekmovalci so dosegli naslednje rezultate:
- Tina ČATER je v kategoriji mladink v katah osvojila 3. mesto,
- Danaj ČEBULAR je v športnih borbah osvojil prav tako 3. mesto in
- Nemanja TOČAKOVIĆ je prav tako v športnih borbah osvojil 3. mesto.
- Aljaž GAJŠEK in Nelis HUSEINOVIĆ sta prav nastopala v svojih kategorijah v katah vendar sta izgubila v polfinalnih bojih za medaljo.

"POKAL SLOVENIJE 2016" - SKUPNI SEŠTEVEK
V sklopu Državnega prvenstva do 21 let je Karate zveza Slovenije
podelila pokale zmagovalcem "Pokala Slovenije 2016".
Pri točkovanju so se upoštevali rezultati doseženi na treh Pokalnih tekmah v tem koledarskem letu.
Pohvalimo se lahko z:
- 2. MESTOM v kategoriji mladink kate posamezno in sicer je ta naziv osvojila Tina ČATER katero je ločila le 1 točka do 1. mesta, prav tako je osvojila
- 3. MESTO v skupnem seštevku kate + borbe katero je ločilo le 0,5 točke do višjega mesta v skupnem seštevku.
- 3. MESTO je v kategoriji mlajših kadetov v katah posamezno osvojil Aljaž Gajšek.
- 4. mesto pa je v kategoriji dečkov v katah osvojil Nelis Huseinović.

Vir: Karate klub Shotokan

Športnik leta 2023 v MO Velenje

Ponovno bomo pod žaromete postavili vrhunske dosežke domačih športnikov in športnih delavcev ter jim podelili častne nazive. Vabljeni! Vstop je prost!