Velenjski atleti odlični na domačem stadionu, mlajši v Mariboru

NOVICA 10.05.2021

Na domačem stadionu v Velenju se je odvijal atletski pokal Slovenije za mlajše mladince in mladinke. Vreme je bilo športnikom in športnicam zelo naklonjeno in tekmovanje je skozi celoten dan spremljal sonček.

Ekipno so mlajši mladinci zasedli 3. mesto, mlajše mladinke pa 5. mesto!

Hana Marovt je zasedla 2. mesto v teku na 400m, Blaž Pusovnik 2. mesto v teku na 800m, Bruno Šonc pa 2. mesto v teku na 3000m.

Tjaša Prostor je zasedla 3. mesto v tekmovalni hoji na 5000m, Mark Dackovič je zasedel 2. mesto v tekmovalni hoji na 5000m, Tim Dolar je zasedel 3. mesto v metu krogle in 3. mesto v metu diska.

Hana Juhart je zasedla 2. mesto v metu krogle, Naida Nišič pa je zasedla 2. mesto v metu kladiva in 3. mesto v metu diska.

V Mariboru je v soboto potekalo prvenstvo Slovenije v posamičnem in ekipnem mnogoboju za pionirke in pionirje.

Najmlajši so že komaj čakali na tekmovanja, zato je bil za njih zelo vesel dan!

Odrezali so se odlično in dosegli veliko osebnih rekordov.
Jure Merčnik se je posamično uvrstil na 5. mesto, ekipno pa sta skupaj z Jarom Miklavžinom zasedla 3. mesto. Vseekipno pa se je naša ekipa pionirjev in pionirk zavihtela na 2.mesto.