Zupinova balkanska prvakinja, Horvatova druga

NOVICA 20.06.2022

Agata Zupin je prvi dan balkanskega prvenstva v atletiki, ki poteka v romunski Craiovi, osvojila zlato medaljo na 400 m ovire (57,05). Anita Horvat je bila druga na 800 m (2:02,05), četrta na tej razdalji pa Jerneja Smonkar (2:03,55).

“Vesela sem zaradi uvrstitve, za boljši izid pa bom morala narediti nekaj tehničnih izboljšav. Pri prehodu na osmo oviro izgubljam hitrost, z večjo bi imela boljše prehode devete in desete ovire,” je nastop strnila Zupinova.

Pred Horvatovo je bila le Romunka Claudia Mihaela Bobocea (2:01,84). “Dobro je bilo danes, tudi spremembo med 400 in 600, kjer mi je na prejšnjih tekmah največ zmanjkalo, sem dobro opravila. Imela pa sem taktično napako, ko me je Turkinja zaprla in sem jo lahko prehitela šele na ravnini. Potem nisem mogla časa več nadoknaditi. A sem zadovoljna, drugi tek v času 2:02 v štirih dnevih sem imela,” je povedala Horvatova.

Dino Subašič je v daljino skočil 7,34m in osvojil 13. mesto, Tilen Ovniček pa je bil s časom 10,99 v teku na 100m 15.

Čestitke vsem za odlične rezultate!

Vir: Atletska zveza Slovenije

Foto: AZS Foto: AZS

Športnik leta 2023 v MO Velenje

Ponovno bomo pod žaromete postavili vrhunske dosežke domačih športnikov in športnih delavcev ter jim podelili častne nazive. Vabljeni! Vstop je prost!