Rok Jelen v Ameriki trikrat med petnajsterico

NOVICA 18.12.2019

Na petkovi preizkušnji na 10 kilometrov je Rok Jelen zasedel 13. mesto, potem ko je bil že po skoku na tem mestu.

Dan kasneje je bil na preizkušnji s skupinskim štartom na 10 kilometrov odličen sedmi, imel je tretjo oceno skoka, po teku pa je zasedal 16. mesto. Uvodno postajo je zaključil na 12. mestu, potem ko je spet odlično skočil, imel je 4. oceno, v teku pa je, zanj nenavadno, izgubil in je končal na 12. mestu. Do točk se je na današnji tekmi uspel prebiti še Gašper Brecl z 28. mestom, medtem ko je Ožbej Jelen vselej ostal za najboljšo trideseterico.

Vse tri preizkušnje je dobil 24-letni Nemec Jakob Lange. V skupnem seštevku je Rok Jelen deveti, naslednje tekme bo gostil, že ta teden nemški Oberwiesenthal.

Čestitamo!

Vir: SloSki