Nordijska kombinacija - Ožbej Jelen uspešno debitiral med svetovno elito

NOVICA 13.01.2020

Oba tekmovalca sta včeraj brez težav prestala kvalifikacije. Danes je do končne uvrstitve prišel Ožbej Jelen, ki je bil po skakalnem delu preizkušnje na 40. mestu z zaostankom 2 minut in 52 sekund za vodilnim Norvežanom Jarlom Magnusom Riiberjem. Rok Jelen je bil žal diskvalificiran.

Ožbej Jelen je pogumno začel tudi s prvo tekaško preizkušnjo v svoji karieri na najvišji tekmovalni ravni, v cilj pa je pritekel na 41. mestu z zaostankom dobrih štirih minut in pol za zmagovalcem Riiberjem. Drugo mesto je zasedel Avstrijec Vinzenz Geiger, tretji je bil Jörgen Graabak, prav tako iz Norveške.

Vir: Sloski.si

Foto: © GEPA