Enej Faletič priskakal 2. stopničko na O.P.A. igrah v VIllachu - Beljaku

NOVICA 21.02.2020

V torek, 18. 2., so v Planici na 90 metrski skakalnici potekale kvalifikacije za OPA igre za dečke do 14 in 15 let.

Enej Faletič je svojo nalogo izvrstno opravil.

S številko 1 je pristal pri 100 metrih, kar je organizatorje prisililo, da so znižali nalet, zato je moral še enkrat na zaletno rampo.

A tudi njegov 1. skok v konkurenci je bil izjemen, dokazal pa se je tudi z drugim skokom, ki mu je omogočil sodelovanje. Novica, da mu tretjič ni več potrebno na zaletno rampo, mu je priklicala nasmeh na obraz in izpolnitev njegovih želja.

V kvalifikacijah skakalci namreč opravijo tri skoke, dva najboljša pa gresta v skupni seševek - Eneju sta zadostovala že dva.

V soboto bo v Beljaku tekma, zato držimo pesti za Eneja!!!

Barve SSK Velenje bo na OPA igrah zastopala tudi NIKA VETRH, ki je bila že kvalificirana, zato držimo pesti tudi za velenjsko nadobudno skakalko, ki je letos res odlična.

Čestitamo!

Vir: Smučarsko skakalni klub Velenje