Odličen uvod v plavalno sezono na Ribinem jesenskem pokalu

NOVICA 24.10.2022

V soboto, 22. 10. 2022, so se plavalci in plavalke plavalnega kluba Velenje udeležili svojega prvega tekmovaja v novi sezoni. Potekalo je v ljubljanskem kopališču Tivoli (Ribin jesenski pokal).

Za odličen uvod v sezono so z odličnimi odplavanimi rezultati poskrbeli:

- Matic Bizjak Jambrović je popravil dva klubska rekorda. V disciplini 50 m prosto je izboljšal svoj klubski rekord, ki zdaj znaša 23,35. V popoldanskem delu je v disciplini 50 m delfin popravil dolgoletni rekord Žige Cerkovnika. Najboljši čas zdaj znaša 25,36. V obeh disciplinah je tudi zmagal. Na najvišjo stopničko je stopil tudi v disciplini 100 m prosto.

- Najya Hana Jukić je zmagala v disciplini 50 m in 100 m prosto ter osvojila drugo mesto na 50 m hrbtno.

- V svoji kategoriji je Miha Princl zmagal v disciplini 50 m hrbtno in osvojil bronasto medaljo na 50 m delfin.

- V disciplini 50 m prosto je osvojila srebrno medaljo Špela Pohorec.

- Za bronasti medalji sta poskrbela tudi Metod Lamot (200 m hrbtno) in Anže Guštin (50 m delfin).

Medalje so si priplavali tudi člani štafet. V disciplini 4 x 50 m mešano so v postavi Metod Lamot, Jan Mrkonjič, Matic Bizjak Jambrović in Dane Šibanc naš plavalci premagali celotno konkurenco in se zavihteli na prvo stopničko. Enak dosežek je uspel ženski štafeti 4 x 50 m prosto v postavi Najya Hana Jukić, Špela Pohorec, Nastja Romih in Živa Perc. Moška štafeta 4 x 50 m prosto je bila druga (Matic Bizjak Jambrović, Dane Šibanc, Anže Guštin in Metod Lamot).

Čestitke vsem plavalcem in njihovim trenerjem.

Vir: Plavalni klub Velenje

Foto: Plavalni klub Velenje Foto: Plavalni klub Velenje