Velenjska sabljača uspešna v Zagrebu

NOVICA 05.12.2022

3. in 4. decembra se je v Zagrebu odvijal tradicionalni, že četrti Winter classic sabljaški turnir, kjer tekmujejo sabljači iz kar 11. držav.

V kategoriji floret kadeti sta se pomerila tudi dva člana velenjskega kluba, Leo Čretnik in Mark Poprask.
V skupinah jima je šlo odlično, zato sta se oba gladko uvrstila v eliminacijski del tekmovanja. Leo je premagal vse nasprotnike v skupini in se kot prvo uvrščeni prebil direktno med osem najboljših. Mark je zabeležil 3 zmage in 1 poraz in se v eliminacijskem delu srečal s tekmovalcem iz Saudske Arabije, ter ga premagal. V nadaljevanju se je pomeril z Madžarom, ki mu je po težki borbi žal moral priznati premoč. Končal je na 7. mestu. Tudi Leo je v nadaljevanju naletel na močnejšega nasprotnika iz Izraela, ter tako končal tekmovanje na zanj odličnem 5.mestu.

Čestitke obema!

Vir: Sabljaški klub Rudolf Cvetko