Ose v boj za četrtfinale Evropskega pokala

NOVICA 17.02.2023

Pred rokometaši Rokometnega kluba Gorenje Velenje je povratna tekma osmine finala Evropskega pokala. V borbi za napredovanje med najboljših osem, se bodo še enkrat pomerili s ciprsko Famagusto.

Velenjčani in Ciprčani so se na prvi tekmi pomerili na Cipru, preteklo soboto. Po boljšem drugem polčasu, so se zmage, z rezultatom 31:26, na koncu veselili Velenjčani in si tako, pred povratno tekmo priborili prednost petih zadetkov. Med najbolj zaslužnima za zmago na prvi tekmi sta bila Tilen Sokolič z enajstimi zadetki in Matevž Skok z dvanajstimi obrambami.

Varovanci Zorana Jovičića se podajajo v boj za četrtfinale Evropskega pokala, v katerega bo napredovala ekipa z boljšim skupnim rezultatom.

Povratna tekma osmine finala Evropskega pokala bo na sporedu v sobot, 18. februarja ob 18.00 uri v Rdeči dvorani. Vstopnice so na voljo na mojekarte.si in na bencinskih servisih Petrol in OMV ter v TIC Velenje. Na dan tekme pa na blagajni Rdeče dvorane, ki se odpre uro in pol pred začetkom tekme. Možnost plačila tudi s kartico. Tekmo si boste lahko v neposrednem prenosu ogledali tudi na našem facebook profilu.

Zoran Jovičić, trener RK Gorenje Velenje
˝Prvi polčas osmine finala smo opravili z odliko. Sploh drugi polčas tekme na Cipru smo odigrali zelo dobro. Kljub zmagi pa se zavedamo, da tudi druga tekma ne bo lahka. Famagusta je kakovostna ekipa, v kateri je kar nekaj tujcev, dva Slovenca Pelko in Špiljak, Hrvat Zaja, nekaj Grkov in Rusa. Največja nevarnost preti iz zunanje linije torej Šiljaka in Zaje, ter s črte, kjer igra Pelko. Naš cilj je pripraviti se maksimalno in v tekmo vstopiti kot da smo brez prednosti.˝

Timotej Grmšek, rokometaš RK Gorenje Velenje
˝Mislim, da smo v drugem polčasu predvsem boljše odigrali v obrambi. Ciprčanom nismo pustili, da pridejo do lahkih zadetkov, sami pa smo dvignili tempo tekme in prihajali do hitrih in lahkih zadetkov. V soboto pričakujemo še eno zahtevno tekmo. V tekmo moramo vstopiti brez podcenjevanje in odigrati maksimalno od začetke do konca.˝

Enej Slatinek Jovičić, rokometaš RK Gorenje Velenje
˝Na Cipru smo slabše začeli in mislim, da če bomo popravili sam vstop v tekmo in realizacijo, ki je bila slabša v uvodnih minutah tekme, ne bi smeli imeti težav z nasprotnikom. Odigrati moramo, tako kot smo odigrali drugi polčas tekme na Cipru, predvsem čvrsto v obrambi in s hitro tranzicijo v napad.˝

1/8 finala Evropskega pokala, 18. februar, 18.00 (Rdeča dvorana, Velenje)
RK GORENJE VELENJE : SABBIANCO ANORTHOSIS FAMAGUSTA