Plavanje - zimsko državno prvenstvo za mlajše dečke in mlajše deklice v Kranju

NOVICA 10.02.2020

Od petka, 7. 2. do nedelje, 9. 2. 2020, so v Kranju na prvenstvu Slovenije tekmovali mlajši dečki (rojeni 2008 in mlajši) in mlajše deklice (rojene 2009 in mlajše). Na posamičnem in ekipnem državnem prvenstvu se je zbralo 250 plavalcev iz 25 slovenskih klubov. Pravico nastopa so imeli le tisti plavalci, ki so izpolnili vnaprej določene rezultatske norme.

Plavalni klub Velenje je predstavljala ekipa štirih mlajših dečkov in treh mlajših deklic. Žal je bila ekipa zaradi bolezni nekaterih plavalcev oslabljena. Najuspešnejši je bil Miha Princl, ki je je osvojil štiri srebrne medalje (50 m in 100 m hrbtno, 50 m in 100 m prosto) in eno bronasto medaljo (200 m hrbtno). Na 50 m delfin pa je osvojil četrto mesto. Med najboljšo deseterico so se uvrstili še Grega Navodnik (osmo mesto na 200 m prosto in 400 m prosto ter 100 m in 200 m hrbtno), Tia Mrkonjič (sedmo mesto na 200 m hrbtno), Brin Lorger (osmo mesto na 200 m prsno) in štafeta mlajših dečkov (sedmo mesto na 4 x 50 m prosto). V mlajšem letniku (rojene 2010 in mlajše ter rojeni 2009 in mlajši), ki so prejeli diplome je Tia Mrkonjič osvojila prvo mesto na 200 m hrbtno, drugo mesto na 50 m hrbtno in tretje mesto na 100 m mešano. Grega Navodnik je osvojil tri tretja mesta na 200 m in 400 m prosto ter 200 m hrbtno. V ekipnem vrstnem redu je Plavalni klub Velenjeosvojil 12.mesto z doseženimi 7.074 točkami. Zmagali so plavalci Ribe Ljubljana (19.217 točk) pred Triglavom (18.547 točk) in Ilirijo (18.154). Za ekipno tekmovanje so upoštevali le rezultate nad 150 FINA točk in največ po tri plavalce na disciplino iz vsakega kluba.

Plavalcem in trenerjema Vladu Stjepiću ter Denisu Doblšku za dosežene rezultate iskreno čestitamo.

Vir: Plavalni klub Velenje