Velenjčani v končnici strli dober odpor Škofjeločanov

NOVICA 29.04.2024

Rokometaši Gorenja Velenja so na tekmi 24. kroga Lige NLB proti ekipi RD Urbanscape Loka, slavili svojo devetnajsto zmago v tej sezoni.

Z odlično igro v uvodnih minutah prvega polčasa, so Škofjeločani dokazali, da dobra predstava v preteklem krogu Lige NLB proti aktualnim državnim prvakom, ni bila slučajnost. Ose so tekmo spet slabo odprle. Jaka Soršak je goste v 6. minuti povedel do treh zadetkov prednosti. Z dvema zaporednima goloma je tok igre v korist svoje ekipe obrnil Jernej Drobež in črno-rumeni so v 14. minuti prvič povedli. Velenjčani so vodstvo uspeli obdržati do konca prvega polčasa, ki so ga dobili z rezultatom 17:14.

Varovanci Siniše Markote se kljub zaostanku niso predali. Petnajst minut pred koncem tekme so rezultat uspeli izenačiti, a preobrata jim ni uspelo narediti. Zoran Jovičić je hitro urgiral z minuto odmora, ki je Velenjčane motivirala in usmerila na prave tire. Med vratnicama je v končnici tekme zablestel kapetan Emir Taletović, ki je na tekmi proti Urbanscape Loki zbral deset obramb. Zmage so se po šestdesetih minutah veselili rokometaši Gorenja Velenja, ki so za nekaj časa prevzeli vodilno pozicijo. Do konca sezone jih čakajo še trije pomembni obračuni.

Najboljši strelec tekme je bil z desetimi zadetki Tilen Sokolič, ki je bil izbran za igralca tekme. Zadetek manj je pri gostih dosegel Jaka Soršak.

Tilen Sokolič, rokometaš RK Gorenje Velenje
˝Zavedamo se, da moramo do konca tekme vse tekme zmagati, zato je najbrž v uvodnih minutah pri nas prisotno nekaj nervoze. Vedeli smo, da nas čaka napeta in težka tekma, kar se je videlo že na samem začetku, ko so povedli za tri. Nato smo uspeli prvi polčas dobiti, Loka nas je potem v drugem spet ujela. Že nekaj tekem nihamo v igri, ampak dokler tekme zaključujemo z zmagami je to manjšega pomena.˝

Jaka Soršak, rokometaš RD Urbanscape Loka
˝V tekmo smo dobro vstopili in povedli za tri. Nato nam je padla koncentracija, mogoče tudi zato, ker smo na začetku tekme vodili. Zapravili smo nekaj ključnih žog. Tudi drugi polčas smo dobro odprli, potem pa nam je zmanjkalo nekaj športne sreče in domačini so zasluženo slavili.˝

Velenjčani ne bodo dolgo počivali. Prvomajske praznike bodo varovanci Zorana Jovičića preživeli v Rdeči dvorani, saj jih v petek, 3. maja, čaka zaostala tekma 21. kroga Lige NLB proti ekipi Dobave.

24. krog Lige NLB, 26. april, 18.00 (Rdeča dvorana, Velenje)
Sodnika: Izidor Hotko, Tomaž Miklavčič
RK GORENJE VELENJE : RD URBANSCAPE LOKA 33:27 (17:14)
RK GORENJE VELENJE: Skok (2 obrambi), Vrboten, Taletović (10 obramb), Haseljić (5), Pipp (3), Velić, Maričić, Drobež (5), Tatar, Sokolič (10), Verdinek (1), Šiško (2), Tajnik, Jovičić (6), Predović (1), Pratnekar
RD URBANSCAPE LOKA: Grudnik, Stanojlović, Juričan, Soršak (9), Dolenc (4), Rudić (2), Latković (1), Mali, Strehar, Jesenko A., Batagelj (2), Stopar (2), Lokar, Jesenko M. (4), Šilc, Atanasov
Sedemmetrovke: RK Gorenje Velenje (5/5), RD Urbanscape Loka (3/3)