Rokomet - Švedi na prvi tekmi boljši

NOVICA 03.09.2018

Velenjski rokometaši so v nedeljo na Švedskem odigrali tekmo prvega kroga kvalifikacij Pokala EHF. Skandinavska ekipa Alingsas HK je bila boljša s 26:23. Velenjčane v soboto na domačih tleh čaka povratna tekma na kateri bodo lovili zmago in napredovanje v drugi krog tekmovanja.

Varovanci Zorana Jovičića so z odlično obrambo ob začetku tekme pokazali, da so se dobro pripravili na nasprotnika in njegove taktične zamisli. Med vratnicama se je že ob začetku izkazal vratar črno-rumenih, Emir Taletović. V 20. minuti prvega dela so rokometaši Gorenja Velenja vodili z 9:6, a so napake v napadu nasprotniku dovolile, da se približa. Andreas Lang, ki se je razigral v zadnjih minutah prvega polčasa, je z golom v 28. minuti švedsko ekipo prvič popeljal v vodstvo (11:10), na polčas pa je nasprotna ekipa odšla z dvema zadetkoma prednosti (12:10).

Ob vrnitvi na parket je za lep zadetek s preigravanjem poskrbel Vlado Matanović. Velenjčani so držali priključek z nasprotnikom vse do 43. minute, ko so domači z delnim izidom 4:0 prišli do vodstva s +4 (18:14). Z izjemnimi obrambami se je v vratih Gorenja izkazal Miljan Vujović, kar pa ni bilo dovolj za priključek. Rokometaši Alingsasa so z domiselno in hitro igro prednost držali vse do konca tekme in prvo tekmo kvalifikacij dobili s 26:23. Pri osah je bil v napadu najbolj razigran Nikola Špelić, ki je z šestimi zadetki postal tudi igralec tekme.

Pred rokometaši iz Šaleške doline je sedaj povratna tekma, s Švedi se bodo v domači dvorani pomerili v soboto, 8.9., ob 20.00. Z nepopustljivostjo in borbo, ki so jo črno-rumeni pokazali na nedeljski tekmi, si zagotovo zaslužijo bučno podporo s tribun, ki jim bo pomagala do zmage in nadaljevanja v drugi del tekmovanja.

Zoran Jovičić, trener Gorenja Velenja:

»Današnja tekma je bila naš prvenec v evropskih tekmovanjih. Za marsikaterega igralca sploh prva tekma na takšni ravni tekmovanj, kar se je na trenutke pri komu tudi poznalo. Fantom ne morem ničesar zameriti, danes so se borili do konca, za vsako žogo. Domačini so izkoristili prednost domačega terena. Sedaj se bomo dobro pripravili na povratno tekmo v Velenju in naredili vse, da se z zmago na domačem terenu ob podpori navijačev, uvrstimo v naslednji krog.«

Nikola Špelić, igralec Gorenja Velenja in najboljši igralec tekme:

»Tekmo smo otvorili tako kot smo želeli. Dobra je bila predvsem obramba, tekmec ni našel rešitve v napadu. V drugem delu smo storili preveč tehničnih napak, pozna se tudi mladost in neizkušenost ekipe. Proti koncu tekme smo nato ponovno ujeli ritem. Menim, da so končni trije goli zaostanka proti kvalitetnemu nasprotniku v gosteh soliden rezultat pred povratno tekmo. Verjamem, da lahko v domači dvorani ob podpori glasnih navijačev dosežemo končno zmago in se uvrstimo v naslednji krog.«