Ose v osmini finala Evropskega pokala proti Ciprčanom

NOVICA 13.12.2022

Velenjčani se bodo v osmini finala Evropskega pokala pomerili z ekipo iz Cipra, Sabbianco Anorthosis Famagusta.

Rokometaši Gorenja Velenja so svojo Evropsko pot začeli v 2. krogu Evropskega pokala. Po zmagi nad avstrijskim Bregenzom (59:55) in RK Partizan (55:49) so se velenjske ose uvrstile med najboljših šestnajst ekip tega tekmovanja.

Danes je bil na sedežu Evropske rokometne zveze opravljen žreb parov osmine finala Evropskega pokala. Ples kroglic je določil, da se bodo Velenjčani pomerili z ekipo Sabbianco Anorthosis Famagusta, ki prihaja iz Cipra. Ciprčani so se med najboljših šestnajst uvrstili po zmagah nad HC Haukar (62:50) in HB Red Boys Differdange (48:46)

Tekmi osmine finala bosta na sporedu predvidoma 11. in 18. februarja 2023.

Martin Hebar, rokometaš RK Gorenje Velenje
˝Žreb nam je dodelil ekipo iz Cipra o kateri vemo malo. Tudi na njih se bomo pripravljali tako, kot se na ostale ekipe. Želimo si zmage na obeh tekmah in napredovanja med najboljših osem. Če želimo uresničiti zastavljeni cilj, pa bomo morali prikazati boljšo igro kot pa na zadnjih dveh tekmah v Evropskem pokalu.˝

Vir: RK Gorenje Velennje

Foto: RK Gorenje Velenje