Velenjčani z zmago na drugo mesto

NOVICA 09.02.2023

Rokometaši Gorenja Velenja so se po infarktni končnici v Rdeči dvorani veselili zmage proti RK Maribor Branik z rezultatom 23:22.

Kljub boljšemu položaju na lestvici Lige NLB, favorizirani Velenjčani v prvem polčasu niso uspeli narediti večje razlike. Mariborčani so se dobro upirali domačinom in jim pobega na več kot štiri zadetke niso dovolili. Prvi polčas se je zaključil z vodstvom črno-rumenih z rezultatom 13:10.

Drugačen pristop so varovanci Zorana Jovičića pokazali na začetku drugeg polčasa. Na krilih Emirja Taletovića med vratnicama in po zadetku Jerneja Drobeža, so ose v 35. minuti tekme prvič povedle za sedem. Mariborčani se niso predali, izkoristili so napake črno-rumenih in se dve minuti pred koncem tekme z zadetkom Nejca Planinška približali na zadetek zaostanka. Ose po zgrešenem strelu, sicer najboljšega strelca tekme, Urbana Pippa prednosti v zadnji minuti tekme niso uspele povečati na dva zadetka. Zadnjih nekaj sekund so priložnost za novo presenečenje v Ligi NLB imeli Mariborčani. Strel Jana Kovačca je blokiral Jernej Drobež in Velenjčani so se veselili svoje dvanajste zmage v državnem prvenstvu.

Med vratnicama je bil izjemen Emir Taletović, ki je bil z osemnajstimi obrambami izbran za igralca tekme. Strelsko so bili na tekmi 15. kroga najbolj razpoloženi Velenjčan Urban Pipp s sedmimi zadetki in Mariborčana Tadej Sok in Izidor Budja s petimi.

Emir Taletović, rokometaš RK Gorenje Velenje
˝Danes somo tekmo začeli medlo in jo tako tudi končali. Vmes smo imeli nekaj dobrih minut, ko smo uspeli povesti tudi za sedem zadetkov. Namesto, da bi to prednost ohranili oziroma je povečali, smo začeli padati in na koncu trepetali za zmago. Mariborčani so imeli v zadnjih sekundah strel za izenačenje, kar je na srečo zaustavil Jernej Drobež. Po sreči sta tako dve točki ostali doma. Zavedati se moramo, da s takšno igro se nam do konca sezone ne piše dobro.˝

Luka Žvižej, trener RK Maribor Branik
˝Čestitke mojim fantom, ker se niso predali. O tem kakšna je naša situacija je brezveze, da govorimo. Trudimo se izkoristit vsako priložnost, da vsaj enkrat na teden odigramo šest na šest. Škoda, ker nam danes ni uspelo pripraviti presenečenja, ampak ne glede na to, so fantje pokazali, da se lahko borijo in igrajo z vsakemu. Od tu naprej moramo črpati motivacijo za naprej. Čestitke Velenju in veliko sreče na Cipru. Mi pa se pripravljamo na pokalno tekmo in upam, da bomo nadaljevali v takšnem ritmu.˝

Velenjčani se po odigranem 15. krogu Lige NLB za dva tedna poslavljajo od tekem v državnem prvenstvu. V petek se varovanci Zorana Jovičića odpravljajo na gostovanje k ciprski Famagusti. Prva tekma osmine finala Evropskega Pokala bo na sporedu v soboto, 11. februarja ob 20.00 uri na Cipru. Povratna pa čez en teden, 18. februarja ob 18.00 uri v Rdeči dvorani.

15. krog Lige NLB, 8. februar, 18.00 (Rdeča dvorana, Velenje), 350 gledalcev
RK GORENJE VELENJE : RK MARIBOR BRANIK 23:22 (13:10)
RK GORENJE VELENJE: Skok, Taletović (18 obramb), Tajnik, Pipp (7), Pajt (1), Hebar, Drobež (3), Mlivić M., Sokolič (2), Verdinek (1), Šiško (2), Grmšek (3), Jovičič (1), Mlivić T. (2), Predović (1), Hriberšek
RK MARIBOR BRANIK: Zupančič, Lorger, Strašek, Planinšek (4), Jezernik, Sok (5), Kovačec (1), Jerenec (3), Košec , Kačičnik (2), Budja (5), Razgor (2), Hedl
Sedemmetrovke: RK Gorenje Velenje (3/5), RK Maribor Branik (3/6)