[Rokomet] Velenjčani remizirali proti Slovanu

NOVICA 07.05.2023

Rokometaši Gorenja Velenja so na zaostali tekmi 22. kroga zabeležili nov remi v Ligi NLB, in sicer proti ekipi Slovana.

Celoten prvi polčas so gledalci v Rdeči dvorani spremljali izenačen dvoboj med Velenjčani in Ljubljančani. Ose so prvo večjo prednost (+3) dosegle v sedemnajsti minuti po zadetku Urbana Pippa. Gostje so izkoristili nezbrane minute črno-rumenih in po treh zaporednih zadetkih, rezultat v dvaindvajseti minuti izenačili. Robert Selakovič je minuto za tem s svojim drugim zadetkom na tekmi, ekipo Slovana popeljal do prvega minimalnega vodstva. Velenjčani so rezulat do konca polčasa uspeli obrniti v svojo korist in na odmor oditi z dvema zadetkoma prednosti.

Ose so drugi polčas dobro odprle. S hitrimi in lahkimi zadetki so po treh četrtinah tekme vodile za štiri. Dobrim uvodnim minutam drugega polčasa, je v zadnjih petnajstih minutah, sledil padec koncentracije. Ljubljančani so spet izkoristili nezbranost v domačem taboru in tri minute pred koncem tekme povedli za dva. Rezultat je v zadnji minuti, s svojim desetim zadetkom izenačil Tilen Sokolič in postavil končni rezultat tekme (32:32).

Najboljši strelec tekme je bil z enajstimi zadetki rokometaš Slovana Aleksa Tufegdžić. Pri domačih je bil strelsko najbolj razpoložen Tilen Sokolič, ki je bil z desetimi zadetki izbran za igralca tekme.

Tilen Sokolič, rokometaš RK Gorenje Velenje
˝Zelo sem razočaran. Danes nismo odigrali na nivoju na kakršnem smo si želeli, Slovan je pokazal borbeno igro in se kljub zaostanku niso predali. Mi smo spet naredili mali miljon napak, ki so nas spet stale zmage in dveh točk.˝

Aleksa Tufegdžić, rokometaš RD LL Grosist Slovan
˝Počutim se odlično, kljub temu pa ostaja majhno razočaranje, da na ni uspelo priboriti obeh točk. Česital bi soigralcem, ker smo odigrali res odlično tekmo. Ne glede na zaostanke smo se v ključnih trenutkih zbrali in se z nekaj hitrimi protinapadi pred koncem tekme vrnili v igro. Imeli smo možnost zmagati, ampak tudi točka je zelo velika in mi so zelo zadovoljni. Čestital bi Velenjčanom na fer in korektni igri.˝

22. krog Lige NLB, 6. maj, 18.00 (Rdeča dvorana, Velenje)
RK GORENJE VELENJE : RD LL GROSIST SLOVAN 32:32 (17:15)
RK GORENJE VELENJE: Skok, Taletović (7 obramb), Tajnik, Pipp (5), Pajt (4), Hebar, Drobež, Kovačič, Mlivić M., Sokolič (10), Verdinek (1), Šiško (6), Grmšek (2), Jovičić (4), Predović, Hriberšek
RD LL GROSIST SLOVAN: Selakovič, Krbavčič, Čaušević, Soršak (3), Jakše (2), Tufegdžić (11), Ranisavljević (4), Lipovac (1), Perić (2), Stopar (3), Pirnat, Šebalj, Sanković (5)