Polna Rdeča dvorana Velenjčane popeljala do pomembne zmage

NOVICA 11.03.2024

Pravi rokometni praznik se je v nedeljo odvil v Velenju, kjer je nekaj več kot 1700 obiskovalcev spremljalo večni derbi dveh najtrofejnejših slovenskih ekip. Na krilih glasnih navijačev so varovanci Zorana Jovičića zabeležili pomembno zmago v boju za naslov državnega prvaka.

Ekipi, ki sta v tem tednu zaključili nastope v evropskih tekmovanjih, sta se pred reprezentančnim premorom pomerili v razprodani Rdeči dvorani. V pričakovanju večnega derbija, so tribune že petnajst minut pred začetkom pokale po šivih.

Celjani so prevzeli pobudo in tekmo v Velenju dobro odprli. V deseti minuti, so varovanci Alema Toskiča po zadetku Tadeja Mazeja povedli za tri (3:6). Velenjčani so, po nekaj nezbranih uvodnih minutah, pokazali svoj pravi obraz in v drugem delu prvega polčasa tok igre obrnili v svojo korist. Rezultat je v petnajsti minuti, s svojim 1000. zadetkom za RK Gorenje Velenje, izenačil Matic Verdinek. Črno-rumeni so izkoristili napake gostov in po koncu prvega dela vodili za štiri (17:13).

Energija in vzdušje v dvorani aktualnih državnih podprvakov nista pojenjala tudi v drugem polčasu. Na krilih navijačev, so varovanci Zorana Jovičića, rezultat držali pod kontrolo. Deset minut pred koncem tekme so domačini ostali brez Urbana Pippa, ki je po zadetku za 27:22 utrpel poškodbo gležnja. V končnici tekme je zablestel Emir Taletović, ki je v ključnih trenutkih ubranil strele nasprotnikov. Končni rezultat tekme je postavil Mitja Janc v 58. minuti. Večni derbi se je tako končal pri rezultatu 32:27 v korist velenjskih os.

Pri Velenjčanih so bili s po šestimi zadetki strelsko najbolj razpoloženi Matic Verdinek, Urban Pipp in Enej Slatinek Jovičić, slednji je bil izbran tudi za igralca tekme. Pri gostih sta šestkrat mrežo zatresla Tadej Mazej inTim Cokan.

Zoran Jovičić, trener RK Gorenje Velenje
˝Vesel sem današnje zmage, ampak, če ne zmagamo vseh do konca te sezone, nam nič ne pomeni. Ostajamo skromni, pred nami so zelo zahtevne tekme, na katerih bomo morali pokazati svoj maksimum. Hvala Velenju za odlično vzdušje v dvorani.˝

Alem Toskić, trener RK Celje Pivovarna Laško
˝Velenje je danes zasluženo slavilo. Celotno tekmo so imeli stvari v svojih rokah in dobro kontrolo. Imeli smo priložnost, ampak zaradi tehničnih napak nismo uspeli narediti preobrata. Vsako našo napako so kaznovali in kot že rečeno zasluženo zmagali.˝

Večnemu derbiju, ki je pripadel Velenjčanom, sledi reprezentančni premor, ki bo trajal do 18. marca in bo v znamenju kvalifikacij za Olimpijske igre 2024 v Parizu. Varovanci Uroša Zormana se bodo za olimpijsko vstopnico v španskem Granollersu pomerili z reprezentancami Brazilije, Španije in Bahrajna. Med kandidati, ki bodo v Kataloniji nosili dres z državnim grbom je tudi član RK Gorenje Velenje, Peter Šiško.

19. krog Lige NLB, 10. marec, 17.15 (Rdeča dvorana, Velenje), 1750 gledalcev
Sodnika: David Sok, Bojan Lah
RK GORENJE VELENJE : RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO 32:27 (17:14)
RK GORENJE VELENJE: Skok (6 obramb, 1 zadetek), Taletović (6 obramb), Haseljić (1), Pipp (6), Velić, Maričić, Drobež (1), Tatar, Sokolič (3), Verdinek (6), Šiško (5), Jezernik, Tajnik, Jovičić (6), Predović (3), Hriberšek
RK CELJE PIVOVARNA LAŠKO: Zaponšek, Gaberšek, Perić, Marguč, Mazej (6), Cokan (6), Ćirović (3), Antonijević, Marić, Janc (4), Miličevič (3), Lesjak, Malović, Žabič (2), Mlakar (3), Rakita
Sedemmetrovke: RK Gorenje Velenje (1/2), RK Celje Pivovarna Laško (1/2)

Vir: RK Gorenje