DAN SLOVENSKEGA ŠPORTA - PRAZNUJTE SKUPAJ Z NAMI

NOVICA 21.09.2021

Na Dan slovenskega športa, na Športni zvezi Velenje v sodelovanju z Rdečo dvorano ŠRZ Velenje in lokalnimi športnimi klubi ter društvi pripravljamo sklop aktivnosti in dogodkov z namenom promocije športa in zdravega načina življenja.

DNEVI ODPRTIH VRAT IN BREZPLAČNE VADBE:

SMUČARSKO SKAKALNI KLUB VELENJE: Skakalnica Velenje / od 17.00 do 19.00 ure

PLANINSKO DRUŠTVO VELENJE: Prešernova cesta 22 d / od 9.00 do 11.00 ure

KLUB TAJSKEGA BOKSA VELENJE: KTB GYM / 17.00 - Mala šola borilnih veščin / 18.00 Ju-Jistu za starejše

ATLETSKI KLUB VELENJE: Mestni stadion ob Jezeru / med 16.00 in 19.00 KIDS ATLETIC

JUDO KLUB VELENJE: Rdeča dvorana Velenje / od 17.00 do 19.00 ure (otroci)

KARATE KLUB VELENJE: Telovadnica CVIU / ob 16.30 Karate za otroke / 17.30 Karate za mlade / 18.30 Karate za starejše

PLAVALNI KLUB VELENJE: Bazen Velenje / med 16.00 in 19.00 uro

SMUČARSKI KLUB VELENJE: Pri Letnem kinu (za stadionom) / ob 17.00 uri

ŠALEŠKI BRIDGE KLUB: Hotel Paka / od 18.00 ure dalje

DRUŠTVO ZA TAI CHI & QI GONG ZMAJEV VODNJAK VELENJE: Avla OŠ Mihe Pintarja Toleda / od 17.30 do 18.30 ure

ŠALEŠKI ALPINISTIČNI ODSEK VELENJE: Rdeča dvorana Velenje / od 15.30 do 18.00 ure

STRELSKO DRUŠTVO MROŽ: Strelišče Velenje / ob 17.00 uri

ŠPORTNO REKREATIVNE AKTIVNOSTI V RDEČI DVORANI VELENJE

Na praznik športa je tudi Rdeča dvorana ŠRZ Velenje pripravila akcijo za vse rekreativce in sicer bo 23. septembra možen brezplačen najem igrišč za igro tenisa, badmintona, namiznega tenisa in squasha.

Pred prihodom je obvezna rezervacija termina na: srz-rdeca-dvorana.si/rezervacija-terminov/

AKTIVNI ODMOR NA DELOVNEM MESTU

V sodelovanju s podjetniškim centrom SAŠA INKUBATOR bomo za zaposlene iz večih podjetij pripravili delavnico aktivni odmor. Aktivni odmor je sklop vaj, ki so bili sestavljeni predvsem z mislijo na težave, ki največkrat pestijo delavce, ki opravljajo pretežno sedeče delo. Sklop vaj bo dolg 15 minut in je namenjen raztezanju, sproščanju in krepitvi ključnih mišic, ki so najbolj obremenjene med sedenjem.
Z rednim vsakodnevnim izvajanjem aktivnih odmorov lahko bistveno zmanjšamo bolečine v sklepih in tako izboljšamo počutje zaposlenih na delovnem mestu.

ŠPORT ZA DOBER ZAČETEK DNEVA

Pomembno je, da dan začnemo s kratko športno vadbo. S tem prebudimo svoje telo, pospešimo pretok krvi in naši možgani pričnejo delovati hitreje. Na praznik športa bomo tako na Titovem trgu pripravili 15 minutno vadbo pri kateri se nam bodo pridružili tudi dijaki in dijakinje Gimnazije Velenje.

Vse aktivnosti, ki potekajo v sklopu Dneva slovenskega športa, 23. septembra so BREZPLAČNE!

Pridružite se nam in praznujte skupaj z nami!

DNS

Športnik leta 2023 v MO Velenje

Ponovno bomo pod žaromete postavili vrhunske dosežke domačih športnikov in športnih delavcev ter jim podelili častne nazive. Vabljeni! Vstop je prost!