Kristijan Čeh svetovni prvak

NOVICA 20.07.2022

Po 13 letih ima Slovenija znova zlato medaljo na svetovnem prvenstvu v atletiki. V kraljici športa je novi vladar v metu diska izjemni Kristjan Čeh.

Čestitke!

Slovenska rekorderka Agata Zupin je v kvalifikacijah teka na 400 m z ovirami zasedla skupno 32. mesto (57,12) in se ni uvrstila v polfinale.

V dopoldanskem delu tretjega dne je v prvem krogu teka na 400 metrov nastopila Anita Horvat. Žal se ni uvrstila v polfinale. V četrti skupini je s časom 52,67 osvojila šesto mesto, skupno pa je imela 33. čas. Slovensko rekorderko na 400 m čaka v nadaljevanju SP še tek na 800 m, v katerem pričakuje več kot na krajši razdalji.

Obema čestitamo za nastop na svetovnem prvenstvu.

Na dva stadionska kroga bosta v prvem krogu v noči na petek ob 2.10 tekli Anita Horvat, ki je že nastopila na 400 m, in Jerneja Smonkar.

Držimo pesti!

Vir: Atletska zveza Slovenije; portal MMC

Foto: Reuters Foto: Hannah Peters/Getty Images za World Athletics)

Športnik leta 2023 v MO Velenje

Ponovno bomo pod žaromete postavili vrhunske dosežke domačih športnikov in športnih delavcev ter jim podelili častne nazive. Vabljeni! Vstop je prost!