Velenjski sabljači uspešni na Cvetkovem memorialu

NOVICA 16.12.2022

V soboto, 10.12.2022, se je v Športni dvorani Tabor v Ljubljani, odvil že 40. Cvetkov Memorial, kjer so se v floretu pomerili sabljači iz desetih držav. Turnirja se je udeležilo tudi sedem velenjskih sabljačev: Ožbi Meža, Anej Vrčkovnik, Mark Poprask, Leo Čretnik, Gašper Grčar, Iza Šerc in Pia Čretnik.

V kategoriji floret dečki U12 je Ožbi Meža dosegel končno 20. mesto, Anej Vrčkovnik pa 21. mesto.

Pri kadetih je Leo Čretnik tekmovanje zaključil na 5. mestu. Mark Poprask je prisabljal odlično 3. mesto.

Pri mladinkah sta se pomerili Pia in Iza. Pia Čretnik je tekmovanje končala na 11. mestu, Iza Šerc pa na 15. mestu.

Pri mladincih je Leo Čretnik tako končal tik pod zmagovalnim odrom, na 5. mestu. V polfinalu je Mark Poprask izgubil s Hrvatom, zmagovalcem turnirja ter zasedel končno 3.mesto ter osvojil še eno bronasto medaljo. Za Gašperja Grčarja, ki je na koncu zasedel 13.mesto, je bil to prvi večji turnir, ki se ga je udeležil.

Iza Šerc in Anže Guček sta kot sodnika z nacionalno licenco odlično opravljala tudi sodniške naloge.