Odlični rezultati na paraplavalnem mednarodnem tekmovanju v Sarajevu

NOVICA 08.05.2023

V soboto (6. 5. 2023) in nedeljo (7. 5. 2023) je v prestolnici Bosne in Hercegovine potekalo 4. mednarodno paraplavalno tekmovanje “Sarajevo open 2023”. Na njem je nastopilo preko 100 paraplavalcev in paraplavalk.

V okviru naše paraplavalne reprezentance sta na tekmovanju nastopila Sabina Cimperc (S14) in Gašper Glušič (S6). Sabina je zmagala v disciplini 50 m prsno, 100 m prsno in 200 m mešano. Na 50 m prosto je bila druga. Gašper je v vseh treh (100 m, 200 m in 400 m prosto) nastopih stopil na najvišjo.

Tekmovanja, s sloganom “V vodi smo vsi enaki”, se je udeležilo tudi nekaj naših ostalih klubskih paraplavalcev. V razredu C21 (Downov sindrom) sta za medalje poskrbela Dejan Cvijić in Luka Temnikar. Dejan je bil osvojil dve tretji mesti (100 m in 200 m prosto). Luka je v disciplini 200 m prosto in 200 m mešano zmagal, na 50 m prosto pa je osvojil bronasto medaljo. V razredu S2 je dve zmagi osvojila Tonja Brložnik (50 m hrbtno in 50 m prosto). V razredu S14 pa so si medalje priplavali Anja Golčer (2. mesto 200 m prosto, 2. mesto 50 m prosto in 2. mesto 50 m prsno), Maruša Golčer (3. mesto 200 m prosto, 3. mesto 50 m prosto in 2. mesto 100 m hrbtno) in Nej Šumnik, ki je v disciplini 50 m delfin zmagal.

Tekmovanja sta se udeležila tudi Kerim Kozarac in Amadej Kremžar, ki sta le za las zgrešila stopničke.

Čestitamo vsem nastopajočim in vsem srčnim prostovoljcem in trenerjem.

Vir: Plavalni klub Velenje

Foto: Šport invalidov Foto: Šport invalidov Foto: Šport invalidov