Kar 26 medalj za velenjske plavalce v Kopru

NOVICA 03.07.2023

Prva sobota v juliju je bila rezervirana za Pokal Koper, ki je, zaradi slabšega vremena, potekal v pokritem Olimpijskem bazenu Koper. Vse klubske kategorije so se za medalje pomerile s svojimi vrstniki iz 19 plavalnih klubov iz celotne Slovenije.

V kategoriji A (moški letniki 2006 in starejši, ženske letniki 2007 in starejše) sta za zmage poskrbela Metod Lamot in Špela Pohorec. Metod je zmagal v disciplini 50 m in 100 m hrbtno. Špela je zmagala na 50 m delfin, 50 m prosto in 50 m hrbtno. Na drugo stopničko so stopili Ema Jovan (50 m delfin), Nik Ramšak Rotenhajzer (50 m hrbtno) in Dane Šibanc (50 m prosto). Bronasto medaljo so si priplavali Anže Guštin (50 m hrbtno), Ema Jovan (100 m prosto), Jan Mrkonjič (100 m prsno) in Nik Ramšak Rotenhajzer (100 m hrbtno).

Na prvo stopničko v kategoriji C (dečki letnik 2009/2010 in deklice letnik 2010/2011) je stopila Lana Lamešić, ki je bila najboljša v disciplini 100 m prsno. Srebrno medaljo sta si priplavali Lana Lamešić (50 m prsno) in Pika Planko (50 m prosto). Bronasto medaljo so si priborili Enis Bašić (50 m prsno), Noa Fricelj (50 m hrbtno), Tia Mrkonjič (50 m in 100 m hrbtno) in Pika Planko (50 m delfin in 100 m prsno).

Med najmlajšimi v kategoriji D (dečki 2011 in mlajši ter deklice 2012 in mlajše) so na stopničko za drugo mesto stopili Edin Ajšić (50 m hrbtno), Tibor Malbašić Vodovnik (100 m prsno) in Ian Sevčnikar (100 m prsno). Bronasto medaljo sta si priplavali Adna Hadžiaganović (50 m prosto) in Ria Rebec (50 m hrbtno).

Čestitamo vsem plavalcem in seveda njihovim trenerjem.

Vir: Plavalni klub Velenje

Foto: Plavalni klub Velenje