Velenjčani slavili tudi na tretji tekmi

NOVICA 24.09.2023

Po zmagi nad Trimom Trebnje, so se Velenjčani pomerili z ekipo RK Sviš Ivančna Gorica. Gostje so sezono dobro odprli, iz Ribnice so odnesli dve točki, v domači dvorani pa so točko odščipniki aktualnim državnim prvakom. Trener Zoran Jovičić tudi na tekmi 3. kroga Lige NLB ni mogel računati na poškodovanega Matica Verdinka, ekipi pa se je nazaj pridružil Branko Predović.

Tekmo so bolje odprli domačini in v sedmi minuti po zadetku Tilna Sokoliča povedli s 3:0. Ekipi sta nato nadaljevali izenačen boj. V petnajsti minuti tekme je Simon Stopar zmanjšal zaostanek svoje ekipe na en zadetek. Kljub slabši realizaciji varovancev Zorana Jovičića v napadu, pa gostje niso uspeli tok igre obrniti v svojo korist. Razpoloženi Matevž Skok je v prvem polčasu zaustavil šest strelov v njegov okvir vrat. Po zadetku Gotija Maričića v zadnjih sekundah prvega polčasa so Ose na odmor odšle s štirimi zadetki prednosti (15:11).

Tudi drugi polčas so bolje odprli domačini. V šesti minuti so s prvim zadetkom Branka Predovića povedli za šest (19:12). Matevž Skok je nadaljeval serijo obramb in šestim obrambam, v drugem polčasu dodal še osem. Ekipa iz Ivančne Gorice se je Velenjčanom dobro upirali vse do zadnje sekunde tekme, a še enega presenčenja jim ni uspelo narediti. Tekma 3. kroga Lige NLB med RK Gorenje Velenje in RK Sviš Ivančna Gorica se je končala z rezultatom 29:22.

Najboljši strelec tekme je bil s šestimi zadetki Goti Maričić, s petimi pa mu je sledil Urban Pipp. Matevž Skok je zbral štirinajst obramb in bil izbran za igralca tekme. Pri gostih je bil strelsko najbolj razpoložen Marko Marojević, ki je mrežo domačinov zatresel petkrat.

Matevž Skok, rokometaš RK Gorenje Velenje
˝Za nami je težka tekma, vedeli smo, da Sviš ne bo lahek nasprotnik. Igrajo zelo lepo in sproščeno, kar so dokazali proti Ribnici in Celju. V tekmo smo vstopili s polno mero spoštovanja, tekmeca smo dobro analizirali in se od ponedeljka dobro pripravljali na njih. Spet smo imeli nihanja med igro, ampak kljub temu smo dobro odigrali in v takšnem ritmu moramo nadaljevati sezono.˝

Aleksander Polak, trener RK Sviš Ivančna Gorica
˝Danes je bilo Velenje boljša ekipa, kar so na koncu zasluženo kronali z zmago. Odigrali so bolj zbrano. Mi smo v prvem polčasu imeli težave z realizacijo, ko pa smo to uspeli popraviti je bilo domačine težko uloviti. V Velenje smo prišli neobremenjeno, odigrali smo sproščeno. Mislim, da bi se lahko malo bolje upirali Velenjčanom. Ampak jaz sem zadovoljen in želim, da nadaljujemo v takšnem ritmu.˝

3. krog Lige NLB, 23. september, 18.00 (Rdeča dvorana, Velenje)
Sodnika: Žan Pukšič, Miha Satler
RK GORENJE VELENJE : RK SVIŠ IVANČNA GORICA 29:22 (15:11)
RK GORENJE VELENJE: Skok (14 obramb), Taletović, Antlej, Haseljić (3), Pipp (5), Pajt, Velić (2), Maričić (6), Drobež, Tatar, Sokolič (4), Šiško (3), Jovičić (3(, Mlivić (1), Predović (2), Hriberšek
RK SVIŠ IVANČNA GORICA: Pekeč, Glavan, Cirar (3), Justin, Kolarič, Tekavčič, Stopar (3), Klemenčič, Omahen, Pirnat, Grum, Marojević (5), Korošec (1), Kompare (1), Košir (4), Vidmar (5)
Sedemmetrovke: RK Gorenje Velenej (2/2), RK Sviš Ivančna Gorica (2/4)

Vir: RK Gorenje Velenje